Už se těšíme na dalšího soupeře, říká po postupu Jan Poruba

09.03.2015 · Martina Sikorová
Starší dorostenci Oceláři mají za sebou úvodní kolo vyřazovacích bojů, ve kterém si poradili s Litvínovem a postoupili tak do čtvrtfinále. Ještě před startem této části zhodnotil úspěšné osmifinále útočník Jan Poruba, který v sérii zaznamenal tři body za gól a dvě asistence.

Prvním protivníkem ve vyřazovacích bojích byli pro mladé Oceláře starší dorostenci Litvínova, se kterými letos nesehráli jediný zápas. Obavy z neznámého soupeře ale třinečtí mladíci neměli. "Že bychom měli strach, to opravdu ne. Spíše jsme už dlouho čekali na tuhle část sezóny, kdy bude zase o co hrát a začnou vyřazovací boje. Tak trochu jsme předpokládali, že se Litvínov bude snažit naši hru co nejvíce znepříjemnit, jelikož si myslím, že máme daleko více technických hráčů než oni."

Úvodní osmifinále se ale pro třinecké dorostence zpočátku nevyvíjelo příliš dobře a po dvou třetinách odcházel do kabin soupeř ze severu Čech s jednobrankovým náskokem. "Všichni už jsme se delší dobu těšili na tenhle zápas, až to konečně přijde. Myslím si, že jsme ten zápas, co se týče přípravy, nepodcenili, ale nenastoupili jsme s tím, jako by to bylo play-off. Soupeř na nás vletěl, dohrával všechny osobní souboje a udržel se na puku. Myslím si, že nás stahovala i nervozita a očekávání, jelikož jsme šli do vyřazovacích bojů z prvního místa. Nutno podotknout, že nás velice podržel gólman. Po první třetině to s námi mohlo vypadat daleko hůř a série se mohla vyvíjet úplně jinak."

Do závěrečné třetiny ale vstoupili Oceláři mnohem lépe, po brance Patrika Hrehorčáka bylo vyrovnáno a dalšími třemi góly pak svěřenci trenéra Muchy otočili utkání na svou stranu. "Po druhé třetině jsme si v šatně řekli, co a jak musíme změnit, ale myslím si, že už od třicáté minuty byl náš výkon někde jinde. Potřebovali jsme nějaký impuls, tak jsme trochu překopali sestavu a dalo nám to novou krev do žil. Nastoupili jsme úplně jinak. Zaplať pánbůh nám tam padly dvě rychlé branky a už jsme byli na koni my. Kontrovali jsme hru a postupně přidali ještě dvě branky a zvládli tak první důležitý krok."

Druhý zápas se pak pro třinecké mladíky vyvíjel už od počátku mnohem lépe. Jan Poruba poslal svůj tým už ve třetí minutě do vedení a také druhé utkání tak dopadlo pro Oceláře vítězně. "Do druhého zápasu jsme šli s vedením 1:0 a povedl se nám vstup do zápasu. Rychle jsme vedli a kontrolovali hru, myslím si, že jsme byli ve všech směrech lepším týmem. Soupeř už vypadal, jako kdyby na něj padla únava a byl už méně nebezpečnější než v prvním zápase."

Jedním ze zlomových bodů tohoto zápasu mohlo být proměněné trestné střílení Davida Kofroně, který vrátil krátce před koncem prostřední části Třinci vedení o dva góly. "Trestné střílení nám pomohlo, po kontaktní brance na 2:1 jsme se trochu uklidnili a šli do kabiny s dvoubrankovým vedením."

Mladí Oceláři tedy ovládli obě domácí utkání a do Litvínova si přivezli možnost ukončit sérii již v nedělním utkání a to se jim také povedlo. "Poslední zápas už jsem klukům bohužel na ledě nemohl pomoci, ale zvládli to na výbornou. Výborně chytal gólman a kluci si to pohlídali. Litvínov ale nic nevzdával a bojoval, ale když už měli nějakou větší šanci, tak to špatně vyřešili. Rozhodující byl gól na 2:0, po něm Litvínov jako kdyby přestal klást odpor. I když po třetí brance dali vše do útoku, tak jsme to zvládli bez obdržené branky a myslím si, že to je do čtvrtfinále pozitivní. Už se těšíme na dalšího soupeře."

"Závěrem bych chtěl požádat všechny fanoušky hokeje, aby neseděli doma a nesledovali naše výsledky jen pomocí internetu, ale došli nás taky podpořit. Je to pro nás velmi důležité a za každého fanouška jsme všichni rádi. Všem se hraje lépe, když přijde hodně lidí a myslím, že nám to pomůže ve snaze za dalším postupem," zve všechny fanoušky Ocelářů na sobotní utkání proti Kladnu útočník staršího dorostu, Jan Poruba.

FOTO: Ronald Hansel.