Uvítali bychom tréninky ve WERK ARENĚ v co nejkratším čase, říká prezident Ján Moder

24.10.2020 · Klub
Server Hokej.cz věnuje celou sobotu 24. října Ocelářům. V rámci speciálního Ocelářského dne promluvil také prezident klubu Ján Moder.

Před začátkem sezony bylo jasné, že ji budou provázet četné problémy. Extraliga se ale od pondělí 12. října nadobro zastavila, počítal jste s podobným scénářem?
Se scénářem, že by se extraliga zastavila, jsme nepočítali. Od začátku jsme chtěli hlavně hrát. Kabině se po dvou odehraných kolech bohužel koronavirus nevyhnul, ale hrát jsme chtěli co nejdříve. Místo toho teď čekáme, co vlastně bude.

Pro hokejové kluby je to další rána po zrušení loňského play off a diváckých omezeních. Jak se s ní konkrétně Třinec vypořádává?
Vyrovnáváme se s tím velmi složitě. V tomto směru plně podporujeme vedení Českého hokeje v jejich snaze, aby se extraliga hrála prozatím za zavřenými dveřmi.

Podle některých by soutěž za zavřenými dveřmi mohla pokračovat, s ohledem na to, že většina klubů už je nemocí covid-19 promořena. Souhlasíte s tímto názorem?
Ano, souhlasím. Navíc si musíme uvědomit, že pro profesionální hokejisty jsou extraligová utkání jejich zaměstnáním. Je velmi těžké udržet profesionálního sportovce v plném tréninku, když pro něj nemáte motivaci, aby své umění předvedl v ostrém zápase. Momentálně bychom uvítali, kdyby vláda v co nejkratším čase povolila trénovat na tuzemských stadionech.

VÍCE ČTĚTE NA HOKEJ.CZ

HC Motor České Budějovice