Útočník Pavel Matěj o víkendovém trojzápase: Bylo to hodně náročné

09.10.2020 · Redakce
Předchozí víkend byl pro třinecké juniory pořádně náročný. Svěřenci trenéra Jiřího Juříka během pouhých 42 hodin absolvovali tři utkání a navrch přidali také 1 000 nacestovaných kilometrů. Jak se za nabitým program ohlíží útočník Pavel Matěj?

První zápas jste odehráli v Jihlavě, kde jste vymazali dvoukolové manko, ale nakonec prohráli v prodloužení. Co chybělo k tomu, aby se vám zápas podařilo otočit na vaši stranu?

Určitě nám chybělo trošku víc štěstíčka, protože šancí, abychom dostali zápas na naši stranu, jsme měli dost. Bohužel si myslím, že se nám to vrátilo za tu první třetinu, která byla od nás hodně špatná.

O den později jste hráli na Slavii, kde jste naopak dvougólový náskok sami ztratili. Co se tam stalo?

Dostali jsme se do vedení 3:1 a za minutu jsme hned inkasovali gól, což Slavii nakoplo. Pak místo toho, abychom proměnili nějaké šance a ten zápas uklidnili, soupeř vyrovnal. Pak už to bylo buď a nebo. A soupeř byl šťastnější.

Za dalších 21 hodin už jste nastupovali ke třetímu víkendovému zápasu na ledě Plzně, kde se vám opět podařilo smazat soupeřův náskok a tentokrát už mělo utkání šťastný konec. Jak zápas vypadal z tvého pohledu?

Do zápasu jsme zase nevstoupili dobře, Plzeň nás přehrávala ve všech směrech. Ale pak už to od nás bylo trošku lepší a hlavně nás podržel výborný Švanči (Patrik Švančara). Nakonec jsme to zvládli, ale stálo při nás hodně štěstí.

Závěr prodloužení byl hodně hektický a došlo i na trest pro vašeho kustoda. K čemu tam došlo?

Došlo tam k několika faulům a díky tomu jel soupeř asi třikrát sám na gólmana. Pan Tluszczik po něm vyjel a bylo to. S rozhodčím jsme ale měli problém celý zápas.

Nakonec musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých jsi zařídil vítězný gól.

Myslím si, že ten bod navíc jsme prostě chtěli víc. Dali jsme víc nájezdů než soupeř a Švanci to v brance výborně podržel.

Tři dny, tři zápasy. Jak moc náročné to bylo?

Bylo to hodně náročné. Máme teď po karanténě spoustu zápasů a ještě více tréninků.

Kromě zápasů jste absolvovali také spoustu cestování. Jak vypadal váš víkendový program?

Vyjížděli jsme už v pátek ráno a jeli do Jihlavy, kde jsme po zápase přespali a ráno po snídani se vydali do Prahy, kde jsme odehráli další zápas. Odtamtud jsme odjeli do Rokycan, kde jsme si nechali vysušit věci a jeli se ubytovat. Ráno jsme věci vyzvedli a jeli na poslední zápas do Plzně.

Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu třineckého mládežnického hokeje!