Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Útočník Marek Viedenský Ocelářem!

29.07.2018 · Klub
Den před úvodním tréninkem na ledě přichází do kabiny extraligového A týmu další posila. Novým Ocelářem se stává Marek Viedenský. Útočník se zkušenostmi z KHL a ze slovenské reprezentace podepsal pod Javorovým roční kontrakt.

Napoprvé to nevyšlo, napodruhé už však ano. Vedení slezského klubu stálo o účastníka tří světových šampionátů už těsně před uzávěrkou přestupů uplynulé extraligové sezony. Nakonec si však se sedmadvacetiletým forvardem, který přichází do Třince ze Slovanu Bratislava, pláclo až o půl roku později.

„Hledali jsme vysokého silného centra, který by zvýšil náš důraz v předbrankovém prostoru a Marek je přesně tím typem hráče (193 cm/95 kg). Navíc z jeho strany cítíme velkou chuť dosáhnout týmového úspěchu, což je pro nás velmi důležité! Měli jsme námluvy už v lednu, ale tehdy to ještě nedopadlo, proto jsem rád, že jsme se dohodli na tuto sezonu,“ říká na adresu nové posily sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Marek Viedenský odehrál ve Slovanu tři sezony. Během nich nastoupil v belasých barvách do 122 utkání Kontinentální hokejové ligy, ve kterých si připsal 23 gólů a 30 asistencí. Rodák z Handlové nastupoval ve své kariéře také za finský klub HPK Hämeenlinna a dlouhých šest let strávil i v zámoří. V roce 2009 byl draftován v 7. kole a jako 189. v celkovém pořadí týmem San Jose Sharks.

„Jsem velmi spokojený, že jsem se dohodl s Oceláři nyní, když už to nedopadlo před play off. Už tehdy jsem se těšil, že bych mohl hrát o nejvyšší příčky. A po zisku stříbrných medailí jsem rád, že také teď můžu říct, že jdu do týmu s nejvyššími ambicemi. Doufám, že společně můžeme něčeho zajímavého dosáhnout. V Třinci už jsem jednou byl. Před lety jsme tu hráli se Slovanem přípravný turnaj a už tehdy se mi zde líbilo,“ uzavírá Marek Viedenský.

Někdejší účastník dvou juniorských světových šampionátů se poprvé oficiálně představí svým novým spoluhráčům na pondělním premiérovém tréninku na ledě.

×
Dnes v 19:45 | Muži
HC Davos
HC Oceláři Třinec