Utkání o 4 body a další změny v mláženickém hokeji

17.07.2018 · Jakub Mikulík
Na nadcházející sezónu 2018/19 se v kategoriích dorostu a juniorů na rozdíl od minulých let nechystají tři týmy, ale pouze dva. Český svaz ledního hokeje upravil systém mládežnických soutěží, kde kategorie mladší dorost nově ponese označení “dorost” a starší dorost se sloučí s juniory (v nadcházející sezoně to budou ročníky 2000, 2001 a 2002). V návaznosti na novou strukturu, k utkáním juniorů budou moci v sezoně 2018/19 na výjimku nastoupit také tři hráči narození v roce 1999.

V minulosti model dvou mládežnických kategorií dorost - junioři v českém hokeji již fungoval, a to do roku 2009, kdy proběhla reorganizace na model tří kategorií (mladší dorost, starší dorost, junioři).

“Uvidíme, jak se to časem projeví. My máme tu výhodu, že jako jeden z mála klubů máme farmu a naši kluci chodí hrávat do Frýdku-Místku,” hodnotí změny sportovní manažer mládeže Jozef Daňo.

Dorosteneckou extraligu bude hrát třicet týmů, juniorskou pak dvacet čtyři mužstev. Obě soutěže budou otevřené, budou tedy umožňovat sestup i postup. Trenéry třineckého dorostu v této sezoně budou René Mucha a Aleš Mach, juniory povedou Vlastimil Wojnar s Jozefem Daňem.

Mimo jiné se po skončení všech zápasů bude hrát nezávisle na výsledném skóre v základní hrací době také prodloužení 3 na 3, kde se týmy poperou o jeden bonusový bod.

“Pro některé kluby to může být prospěšné a pro některé problém, jelikož během jednoho utkání půjde o 4 body. Každopádně je to dobrá příprava do budoucna a také na mistrovství, kde hráči budou kvalitněji nachystaní na hru 3 na 3,” shrnuje novinky v zápasové struktuře Jozef Daňo.

Dorosteneckou kategorii a mladší ročníky čeká také změna v pravidlu o zablokovaných střelách. Pokud se kotouč ocitne po teči v ochranné síti a následně se vrátí na ledovou plochu, hra bude pokračovat. Jestliže ale hráč vystřelí puk do ochranné sítě bez zapřičinění protihráče, pravidlo zůstává neměnné a hra se přeruší.

“Zápas samotný to neovlivní, ale hra bude plynulejší a zrychlí se,” uzavírá hodnocení změn sportovní manažer mládeže Jozef Daňo.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno