Uspěje na ledě KV Areny také Třinec?

21.09.2009 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Rychlé tempo nabírá česká O2 extraliga. V úterý 22. září je na programu již sedmé kolo, ve kterém zavítá tým Ocelářů na led obhájce titulu, karlovarské Energie.

V sedmém kole čeká Oceláře cesta do, od Třince nejvzdálenějšího extraligového města, Karlových Varů. Tamní Energii se však výsledkově nedaří. Na ledě nové, moderní KV Areny v letošní sezóně nezískala jediný bod. Povezou plný počet bodů z lázeňského města také třinečtí Oceláři?

O soupeři

Loňský mistr extraligy a účastník posledních dvou finále. Už jen to budí z úterního soupeře Třince velký respekt. Energii se však v letošní sezóně nedaří. Po loňské mistrovské sezóně přišlo velmi rychlé zkrocení euforie. Po sedmém kole soutěže se Energie nachází s pouhými pěti body na dvanáctém místě, navíc na ledě své nové KV Areny ještě ani jednou ve třech zápasech nebodovala.

Další velkou ránou je pro Energetiky zranění klíčového muže, reprezentačního brankáře Lukáše Mensatora. Ten musel odstoupit v druhé části posledního zápasu s Libercem, když ho nastřelil puk do kolena. Jeho start v zápase proti Třinci je tak nejistý.

V kádru Energie působí také dva, třineckým fanouškům, velmi dobře známí hráči. Nejproduktivnějším útočníkem Varů v letošní sezóně je Marek Melenovský, velkou letní posilou by se měl stát Václav Pletka.

Hlavní opory:

Největší útočnou hrozbu posledních let představují "dvě věže", Václav Skuhravý a Petr Kumstát. Těm se však letos zatím příliš nedaří. V šesti odehraných zápasech nasbíral Skuhravý pouze dva body za gól a asistenci. Petr Kumstát vstřelil pouze jednu branku. Nejproduktivnějším hráčem Karlovarských je tak bývalý forward Třince, Marek Melenovský. Ten v šesti zápasech Energie nastřílel soupeřům čtyři branky, u dalších dvou asistoval.

Předchozí zápasy Karlových Varů:

Karlovy Vary se potácejí ve výsledkové krizi. Ve třech po sobě jdoucích zápasech nedokázaly ani jednou vyhrát, když rozdaly body Boleslavi, Zlínu a naposled před domácím publikem Liberci. Po šesti odehraných zápasech se tak ambiciózní klub ze západu Čech nachází na dvanáctém místě extraligové tabulky. Hůře je na tom pouze Litvínov a brněnská Kometa.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 12.
Bilance: 6 zápasů, 1-1-0-4, skóre 16:22, 5 bodů
Bilance doma: 3 zápasy, 0-0-0-3, skóre 6:12, 0 bodů
Lídr kanadského bodování: Marek Melenovský 6 (4+2)
Nejlepší střelec: Marek Melenovský 4
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Kristek a Václav Pletka 4
Nejproduktivnější obránce: Michal Dobroň 3 (0+3)
Nejtrestanější hráč: Václav Skuhravý 36
Nejlepší v +/-: Ján Mucha +3
Brankář #1: Lukáš Sáblík, 2 zápasy - 2 prohry, úsp. 88,89 %, prům. 3,83 g/z

O Ocelářích

Zpět k horním příčkám tabulky přiblížily Oceláře dvě po sobě jdoucí výhry. Případné vítězství v Karlových Varech by za určitých okolností mohlo Třinecké vynést na druhou příčku. Trenéry může potěšit také fakt, že žádný z jejích svěřenců nelaboruje se zraněním a v bráně prokazují velkou jistotu oba brankáři. Třinečtí tak rozhodně nejedou do Karlových Varů s poraženeckou náladou.

Hlavní opory:

Nosnými pilíři se stala formace Růžička - Kohn - Balej, aneb nejlepší střelec týmu, se šesti asistencemi nejlepší nahrávač a na pravém křídle nejproduktivnější Ocelář. Formace vedená letní posilou, Ladislavem Kohnem, byla u tří ze čtyř branek proti Zlínu a vystavuje pro soupeře momentálně asi největší hrozbu. V zadu naopak Oceláře táhnou dvě jistoty, brakáři Peter Hamerlík a Tomáš Duba. Trenéři tak budou mít další bezesnou noc. Kdo se postaví do svatyně na ledě karlovarské Energie?

Předchozí zápasy Třince:

Dvě výhry v posledních dvou kolech daly zapomenout na špatné výkony z úvodu sezóny. Oceláři po stoprocentním víkendu vyšplhali zpět do horních pater tabulky a případná výhra v úterním zápase by mohla znamenat posun na druhou příčku. V posledním domácím zápase Oceláři zlepšili přesilové hry a po vítězství 4:2 nad Zlínem poprvé v letošní sezóně naplno bodovali před vlastním publikem.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 5.
Bilance: 6 zápasů, 3-0-1-2, skóre 17:15, 10 bodů
Bilance venku: 3 zápasy, 2-0-0-1, skóre 11:8, 6 bodů
Lídr kanadského bodování: Jozef Balej 7 (3+4)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 4
Nejlepší nahrávač: Ladislav Kohn 6
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 4 (1+3)
Nejtrestanější hráč: Jiří Polanský 22
Nejlepší v +/-: Lukáš Zíb +5
Brankář #1: Tomáš Duba, 2 zápasy - 2 výhry, úsp. 95,59 %, prům. 1,50 g/z

O zápase

Utkání, které může přinést velmi tučné tři body pro oba týmy, začíná v úterý 22. září od 18 hodin na ledě moderní KV Areny. Sledovat jej můžete prostřednictvím textového on-line přenosu nebo živým video streamem na webu tv.hokej.cz.

Sestavy z minulého zápasu:

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (27. Sáblík) - Němec, Čutta, Dobroň, Hájek, Mucha, Prošek, Parýzek, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Skladaný - Dej, Pech, Pletka - Zucker, Haščák, Zaťovič

HC Oceláři Třinec: Duba - Hrabal, Výtisk, Seman, Malec, Cartelli, Zíb, Lojek, Andersons - Tomas, Polanský, Polák - D. Květoň, Peterek, Martynek - Balej, Kohn, M. Růžička - Kanko, Ostřížek, Kútny.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary