Upracované a cenné body, soudí autor rozhodující trefy Tomáš Klimenta

27.11.2011 · Martin Stebel
Jediná branka rozhodla o tříbodovém zisku pro Oceláře v konfrontaci dvou geograficky nejvzdálenějších rivalů v rámci extraligy. Fotbalový výsledek 1:0 se zrodil zásluhou přesné trefy Tomáše Klimenty, kterému ideálně předložil kotouč Ladislav Kohn. Oba aktéři nám sdělili své bezprostřední dojmy.

Víkend snů prožil hráč, který v Třinci působí formou hostování z Liberce. Nejprve vsítil rozdílový gól v Pardubicích a vítěznou trefou se prezentoval rovněž v nedělním domácím střetnutí: "Byl to hodně náročný zápas, ale se šťastným koncem. Už po druhé třetině bylo zřejmé, že o vítězi může rozhodnout jediný gól. Naštěstí jsme ho dali my," říká s úsměvem na rtech a pokračuje: "Vary hrají dobře do obrany. Věděli jsme to, připravovali se na to. Nedařilo se nám dostávat do třetiny, neměli jsme moc šancí a nakonec rozhodla jediná chyba. Jsou to upracované a cenné body," správně poznamenal subtilnější útočník.

Bilance Západočechů na soupeřových kolbištích letos nebudí respekt. Pouhých 8 bodů ze 13 zápasů není příliš pozitivní vizitka. Energie však potvrdila, že se herně zvedá a byla domácímu celku naprosto rovnocenným sokem: "Vary nejsou ten tým ze začátku sezony, kdy se jim moc nedařilo. Udělali nějaké trejdy a výrazně se zlepšili. U nás hráli opravdu výborně a konečný výsledek je pro ně docela krutý. Moc dobře víme, že mají nebezpečné hráče, ať už to je Kumstát, Pech, nebo další. Jsou to rychlí brejkoví hráči. Chtěli jsme hrát dobře dozadu, protože doma jsme kvůli horší obraně zbytečně poztráceli dost bodů."

Mnozí diváci se už pomalu smiřovali s faktem, že ve Werk aréně uvidí prodloužení. Jenže necelých sedm minut před koncem posledního dějství bylo najednou vše jinak a střelecká impotence byla alespoň trochu zmírněná: "Lukáš Zíb vyskočil z trestné a byl hákovaný. Souboj ale ustál a navíc v pádu nahrál Láďovi, který mi předložil puk skoro do prázdné. Povedlo se mi to trefit. Je to velice příjemný pocit, ale podstatné jsou jen naše body," ukazuje týmového ducha sympatický Severočech.

Ladislav Kohn: Chtěli jsme hrát zodpovědně, což se povedlo

Značný podíl na rozhodujícím zásahu měl hráč s číslem 17: "Tomáše Klimentu jsem viděl hned na začátku akce, když se rozjel okolo mantinelu Lukáš Zíb. Věděl jsem o něm a je dobře, že si najel do volného prostoru a přesně vystřelil. Byla to velká úleva," popisuje rozhodující okamžik v 54. minutě. Na začátku akce byl nejproduktivnější zadák extraligy, jenž poctivě sbírá nejen kanadské body, ale i trestné minuty: "Někdy zákroky vyplynou ze situace, určitě nefauloval schválně, ale pramení to z přemíry snahy. Zíbák byl odpočinutý, vtrhnul čerstvý z trestné lavice, přebruslil beka a vybojoval šanci. Byla to blesková akce a soupeře jsme jednoduše překvapili," kvituje souhru své formace.

V nedělním podvečeru na sebe narazily týmy s nejproduktivnějším útokem a nejprostupnější obranou. Někteří tedy mohli čekat divoké ofenzivní hody, ovšem opak byl pravdou: "Neřešili jsme, že máme nejlepší útok a oni nejhorší obranu. To není vůbec důležité. Některé zápasy doma jsme hráli až příliš bezstarostně a tentokrát jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany. Nechtěli jsme hrát hurá hokej nahoru-dolů. Naší snahou bylo hrát zodpovědně, což se povedlo. Vary výborně bránily a podržel je i Mensator. Byl to zápas o jedné šanci. Byli jsme možná šťastnějším týmem."

Ocelářům tentokrát vůbec nevycházely početní výhody. V čem spatřuje světem protřelý křídelník hlavní důvody neplodných přesilovek?: "Měli byste se zeptat kluků, kteří chodí na přesilovky častěji. Já tam moc nejsem (směje se). Asi bychom to měli zjednodušit, chybí nám častější střelba, zbytečně puk taháme po rozích, chce to větší tlak na bránu," hledá recept na lepší efektivitu.

V úterý je na programu prestižní krajské derby, které bude reprízou posledního finále. Ostravští rozhodně nebudou snadným rivalem, nelze zřejmě prognózovat "procházku růžovým sadem": "Očekávám fantastickou atmosféru a výborný hokej ve vysokém tempu a nasazení. Vítkovice hrají doma solidně, mají velice dobrý útok. Přesto pevně doufám, že tam předvedeme kvalitní hokej a získáme body," uzavírá naše povídání v optimistickém tónu.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno