Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Ukázala se síla našeho týmu, těší Marka Trončinského

03.04.2014 · Martin Stebel
Když v polovině ledna akceptoval třineckou nabídku, vyjádřil se, že svou hrou chce přispět ke kolektivnímu úspěchu, který mu dosud v kariéře chybí. Dosavadní průběh jeho angažmá tahle slova zcela bez pochyb naplňuje. Je oporou svého týmu, dokáže efektivně podpořit útok a získává potřebný respekt. Svou trefou na 4:2 pravděpodobně definitivně zlomil odpor zlínského rivala.

Marku, máte druhý bod, ale utkání se pro vás nevyvíjelo vůbec dobře...

Říkali jsme si v kabině, že Zlín na nás dobře nastoupí, bohužel hned první střídání nám dali gól. První třetina nám vůbec nevyšla. Potom jsme se v kabině hodně hecovali. Řekli jsme si, co chceme zlepšit, jak to chceme rozehrávat, ukázala se síla našeho týmu, že jsme to nakonec otočili.

Inkasovat v první minutě není příjemné, ale nebyl to důvod k panice...

Důležité bylo, že jsme to nemuseli zlomit hned, ale šli jsme za tím postupně. Věřili jsme si. Vedení dva nula je super, teď pojedeme do Zlína, chceme tam určitě vyhrát.

Kde jste v sobě našli sílu na zvrat ve vývoji skóre?

Zlín dal gól a zřejmě si jeho hráči mysleli, že to vyhrají jedna nula. Připadalo mi, že byli znovu trochu podráždění. Jsem rád, že jsme to otočili, šli jsme za tím, zasloužili jsme si to.

K velkolepému obratu zavelel kapitán Bonk, který pozvedl váš prapor...

Bonkie odehrál skvělý zápas. Hlavně druhý gól Radka, to byla velká paráda, to tedy klobouk dolů. Už toho má hodně za sebou, udělal to mazácky. Pak tam i samou radosti postřílel diváky (hokejkou).

Co čekat od odvetných zápasů ve Zlíně? Předpokládám, že to nebude žádná procházka růžovou zahradou...

Bude to velmi těžké, mám pocit, že stále jsou podrážděni, neustále se někdo hádá. My jsme ale na jejich hru připraveni, neoplácíme. Každý tým, který jede na první zápasy ven, chce minimálně jednou vyhrát. Zrovna nedávno jsme si s Vláďou Rothem říkali, že jsme snad nikdy nevedli v sérii 2:0, konečně to přišlo. Doufám, že na kvalitní výsledky navážeme i ve Zlíně!