Uděláme všechno pro to, abychom zbývající zápasy vyhráli, říká Dravecký

26.02.2016 · Monika Návratová
Devětačtyřicáté kolo soutěže nabídlo velmi kvalitní a vyrovnaný boj. Oceláři dokázali srovnat dvoubrankové manko a utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V těch byli úspěšnější hosté a Třinec tak získal pouze bod. Asistence u obou branek domácích si připsal VLADIMÍR DRAVECKÝ. Jak slovenský útočník zhodnotil toto utkání?

Třinec odehrál se Spartou velmi napínavý a vyrovnaný zápas, o jehož vítězi nerozhodlo ani prodloužení. Utkání tedy dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých byli nakonec úspěšnější hosté. „Nájezdy jsou vždycky loterie, ale věřili jsme, že dneska uhrajeme aspoň dva body, což bohužel nevyšlo. Každopádně jdeme dál, v neděli nás čeká další náročný zápas a musíme na něj být připraveni,“ ví Vladimír Dravecký.

Oceláři měli dostatek šancí na to, aby se ujali vedení, dobře chytajícího sparťanského gólmana se jim však více než dvakrát překonat nepodařilo. „Já Dannyho (Taylora) znám, hrál jsem s ním v Americe a říkal jsem klukům, že je to kvalitní gólman. Ve druhé třetině jsme se víc tlačili do brány a z toho pramenily šance, které jsme proměnili a utkání srovnali. Od tohoto momentu jsme to podle mě mohli strhnout vítězství na svoji stranu, ale nepodařilo se nám to,“ lituje hráč s číslem dvaadvacet.

V prodloužení měli třinečtí hokejisté nejprve k dispozici přesilovou hru, nakonec ale nastavenou hrací dobu sami dohrávali ve dvojnásobném oslabení. „Vyplynulo to ze hry, každopádně kluci, co byli na ledě, odvedli parádní výkon a dobře jsme to ubránili.“

Početní výhody dnes nebyly silnou stránkou Ocelářů, z šesti přesilových her nedokázali využít ani jednu. „I v přesilovkách jsme měli nějaké šance a puk skákal před brankovištěm. Možná jsme mohli vyvinout ještě větší tlak, ale to už je teď těžké hodnotit. Ještě máme tři zápasy a uděláme všechno pro to, abychom je vyhráli,“ říká odhodlaně slovenský útočník.

Dnešní divácká kulisa ve Werk Aréně odpovídala napínavému a vyrovnanému boji, což hráči patřičně ocenili. „Atmosféra byla super, fanoušci jsou fantastičtí a stále nás ženou dopředu,“ uzavírá třicetiletý hokejista.