Udělám maximum, abych naplnil očekávání, slibuje Jakub Petružálek

16.06.2016 · Martin Stebel
Předchází ho pověst střelce a tuto reputaci bude chtít pod Javorovým zcela jistě potvrdit. Ochotně čelí novým výzvám, možná i proto akceptoval ocelářskou nabídku. Dnešní den prožil mimo jiné procházkou po horách se svými psy v blízkosti svého rodiště, přesto si našel čas sdělit své dojmy ohledně nového klubu.

Jakube, gratuluji k podpisu smlouvy. Bylo složité, rozhodnout se pro třineckou nabídku?

Neřekl bych, že to bylo o rozhodování. Od začátku existovala snaha, abychom se domluvili. Nějaké představy o smlouvě měl Třinec, nějaké návrhy jsem měl já. Komunikace byla výborná. První kontakt proběhl zhruba před třemi týdny, ale dotáhlo se to až teď.

Začátkem roku jsi měl poměrně velké zdravotní problémy s plotýnkou. Už je v tomto směru vše v pořádku?

Byla to nepříjemnost, se kterou jsem ani v nejmenším nepočítal. Bohužel to byla další nečekaná překážka, která mě v životě limitovala. Nicméně se mi jí podařilo přeskočit a zase mě to posílilo do mého budoucího života. Dnes už mohu říct, že mé zdraví je opět stoprocentní a já se mohu věnovat naprosto všem aktivitám a sportu, tak jako tomu bylo předtím.

Jak velkou roli při rozhodování hrála skutečnost, že v Třinci bude hlavním koučem Vladimír Kýhos, který má litvínovskou minulost?

Přiznávám, byl to důležitý faktor. Pana Kýhose znám dlouhá léta z Litvínova, ačkoli jsem pod jeho vedením nikdy nehrál. Přesto českou extraligu dlouhodobě sleduji a moc dobře vím, že v klubech, ve kterých působil, měl výborné výsledky. Byla to pro mě jedna z klíčových věcí, proč jsem se rozhodl právě pro Třinec.

Vybojuje si Jakub Petružálek kvalitními výkony v Třinci znovu dres národního týmu? foto: hokej.cz

S jakými ambicemi přicházíš? Oceláři touží napravit dojem po neúspěšné sezoně. Jsi připraven na velký tlak?

Ambice nemám nikdy přehnaně vysoké, ale také ne úplně malé. Vím moc dobře, že Třinec patří v rámci české extraligy k prestižním klubům, tudíž i cíle má nejvyšší. Já udělám maximum proto, abych tahle očekávání pomohl mým profesionálním přístupem naplnit.

Budeš si zvykat na zcela nový kolektiv, nebo už některé třinecké spoluhráče znáš z minulých působišť?

Abych řekl pravdu, nevím, jaká je přesná soupiska třineckého klubu, ale většinu kluků budu znát, ať už osobně či z ledu jako protihráče. Jsem člověk, který má rád výzvy a chce poznávat nové lidi. Proto se příjemně těším na celou organizaci.

Třinecká aréna nabízí hráčům komfort nejvyšší úrovně. V tomto ohledu to bude rovněž velice příjemné, že?

Řekl bych, že to je jeden z dalších silných důvodů, který při mém rozhodování hrál roli. Je to myslím nejmodernější aréna v Česku a poskytuje nejlepší komfort, jaký si hráč jen může přát. I atmosféra je výborná, to jsem zažil na vlastní kůži. Moc se tam těším!