Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Udělali jsme o jednu chybu víc než soupeř, mrzelo Davida Noska

13.03.2016 · Martin Stebel
V minulosti nebývalo zvykem, aby třineckým Ocelářům končila sezona takhle brzy. I přes enormní úsilí se rozhodující duel nepovedlo dovést do pozitivního výsledku. Kabina hostů se logicky ponořila do smutku, k hodnocení se přesto dostavil DAVID NOSEK, který po celý průběh sezony patřil k základním stavebním kamenům obrany.

Davide, po takovém průběhu utkání je asi složité hledat příčiny neúspěšného výsledku...

Je to obrovské zklamání... Dnes jsme byli docela blízko. Podařil se nám vstup do utkání, vedli jsme 2:0, bohužel Zlínu se podařilo vyrovnat, což byla komplikace. Věřili jsme, že prodloužení se nám konečně podaří vyhrát, třetí třetina, kdy jsme byli aktivní, nás k tomu opravňovala, ale bohužel to skončilo, jak to skončilo.

Znovu jste tedy padli v prodloužení, vyhrát jste mohli ale už v základní hrací době...

Po větší část zápasu jsme měli aktivitu na svých hokejkách. Velká škoda naši šance před koncem třetí třetiny, kdy byl v úniku Tybor. Tohle byl skoro samostatný nájezd. Pokud by se tohle proměnilo, myslím, že by se postoupilo.


Čím si racionálně vysvětlit, že Zlín dlouhodobě na Třinec v play-off umí?

Zlín hraje stále stejně. Je to chytrý hokej, kdy čekají na chybu soupeře, nikam se neženou a umí dokonale trestat chyby. Dnes jsme udělali o jednu chybu víc než soupeř. Rozhodně to nebude nějakým třineckým syndromem, protože naše mužstvo se za ty roky hodně změnilo. Jsou tady úplně jiní kluci než třeba před dvěma lety. Bohužel to tak vyšlo, že jsme se Zlínem znovu vypadli, i když jsme byli strašně blízko.

Sezona sice končí, ale v předkole jste navzdory pokračující rozsáhlé marodce předváděli slušné výkony...

Je fakt, že marodka byla velká, ale kádr je dostatečně široký. Myslím, že v předkole jsme ukázali bojovnost, bylo to lepší, než hra ke konci základní části. V play-off z nás trochu spadla tíha eventuálního nepostupu. Bohužel chyběla nám nějaká maličkost, nějaký drobný krůček k tomu, aby se vyhrálo. Bylo to v kontextu téhle sezony symbolické. Soupeřům přeji hodně štěstí v dalších bojích.

Bezprostředně po utkání je možná brzy na nějakou analýzu neúspěšné sezony. Z osobního hlediska to byl docela povedený ročník, nejvíc kanadských bodů z obránců, nejvyšší ice-time. Určitě ale převažuje pocit zklamání z týmového neúspěchu...

Nemohu si stěžovat, byl jsem hodně na ledě, cítil jsem, že trenéři mi věří. Hokej je ale týmová hra. Měli jsme se v tabulce pohybovat výš, což se nepovedlo a mávnutím kouzelného proutku to nejde změnit. V sezoně se nám nepodařila nějaká delší série výher. Pohybovali jsme se stále okolo desátého místa, kde to bylo hodně zamotané, tudíž prioritním cílem byl postup do play-off. Věřili jsme, že tlak potom opadne a předkolo zvládneme.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Vítkovice Ridera
HC Oceláři Třinec