Udělali jsme chyby, kterých se musíme vyvarovat, konstatuje Bonk

20.03.2010 · Adam Sušovský
Oceláři úvodní zápas na svém ledě nezvládli a Pardubicím v napínavém zápase podlehli 4:5. Nejlepším hráčem a velkým hrdinou zápasu byl Radek Bonk – střelec dvou branek.

Třinečtí hokejisté v úchvatném zápase třikrát prohrávali, ale vždy dokázali zmobilizovat všechny síly a dostat se zpět do zápasu. Rozuzlení tak přišlo až v prodloužení, které vystřelil v závěrečné power-play Radek Bonk až 25 vteřin před koncem normální hrací doby. „Bohužel, měli jsme tam pár chyb, za které jsme zaplatili. Těch chyb se musíme v příštím zápase vyvarovat,“ jen těžko hledal slova k dnešní těsné porážce právě zkušený Bonk.

Oceláře v zápase srážely především individuální chyby a taky nekoncentrovanost. Hokejistům s dráčkem na prsou totiž nevycházely vstupy do třetin. Ve druhé části inkasovali gól ve 40. vteřině, ve třetí dokonce 8 vteřin po úvodním buly.“ Možná nekoncentrovanost, ale udělali jsme tam hloupé chyby, za ty nás potrestali,“ vysvětloval dál Radek Bonk.

Ve výhodě domácího prostředí jsou nyní Oceláři, kteří v zápase zaujali odlišnou roli. Oproti defenzivní taktice z Pardubic totiž museli hrát aktivně dopředu, což otvíralo dvířka k rychlým kontrům Pardubic.“ Já myslím, že hrajou stejně. Jsou dopředu hodně dobří. Mají rychlé hráče, bleskové protiútoky,“ odpovídal dále zkušený centr.

V sérii se hraje hodně ofenzivní hokej a týmy ukázaly, že nemají problém vyhrát i na hřišti soupeře. NHL ostřílený borec ovšem popírá, že by domácí prostředí nebylo příliš velkou výhodou. „Určitě by mělo být výhodou. Fanoušci byli fenomenální, škoda, že jsmeto pro ně nedokázali vyhrát. Ta kulisa byla parádní, doufám, že přijdou takhle i zítra a podpořit nás,“ vysekl pochvalu parádnímu publiku v zaplněné Werk aréně.