Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Turek nás opět docela vychytal, potvrdil Josef Hrabal

17.01.2010 · Martin Stebel
Nedělní střetnutí na českobudějovickém ledě nedopadlo pro Oceláře podle představ. Tradičně neoblíbený jihočeský rival ani tentokrát neumožnil hostům bodový export do Slezska. Po výsledku 5:3 brali tři cenné body svěřenci Františka Výborného. Autorem úvodní trefy Třince byl jeden z nejspolehlivějších beků v červenobílém dresu - Josef Hrabal.

Pepo, jak zní tvé hodnocení zápasu s Mountfieldem?

Nevím, jestli na ty Budějovice opravdu neumíme, anebo je v tom něco jiného. Výborně jim opět zachytal Turek a docela nás srazil ten první inkasovaný gól. Neřekl bych, že jsme byli v zápase horším týmem. V některých momentech jsme měli více ze hry, ale domácí byli dnes efektivnější v zakončení.

S Jihočechy máte dlouhodobě pasivní vzájemnou bilanci. Hrálo to nějakou roli v psychickém rozpoložení před zápasem?

To určitě ne. Dnes jsme si na ně věřili, navíc jsme měli za sebou sérii čtyř výher. Do zápasu jsme šli s naprosto čistou hlavou. Na nějaké minulé zápasy proti Budějovicím jsme rozhodně nemysleli.

Josef Hrabal

V poslední minutě druhé třetiny jsi vsítil svůj čtvrtý gól sezóny, který znamenal snížení stavu na 1:3...

Byla to přesilovková trefa. Máme domluvený signál, že Láďa Kohn pokud dostane puk na modrou, tak já sjedu blíž k brance. Snažil jsem si tam udělat prostor a tečovat. Byl to trochu šťastný gól. Branku musel posvětit až videorozhodčí, ale já hned věděl, že to musí uznat.

Po osmi vteřinách třetího dějství dal Lukáš Zíb kontaktní branku. Poté ale váš tlak zbrzdilo docela kontroverzní vyloučení...

Nechci se k tomu moc vyjadřovat, musel bych si to důkladně prohlédnout na videu. Z toho co jsem měl možnost vidět na vlastní oči, řekl bych, že David Květoň si nezasloužil tak vysoký trest. Z mého pohledu tam bylo čisté rameno, ale Pletka ho prostě neviděl. Rozhodně to nebyl nějaký likvidační faul, za který by měl jít Květák okamžitě do sprch...

Hned v úterý vás čeká další zápas, tentokrát před domácím publikem s Boleslaví...

Musíme jednoznačně vyhrát. Boleslav je překvapením letošní sezóny, jsou bojovní, ale my si nemůžeme dovolit doma ztrácet. Do konce základní části už moc nezbývá a každá bodová ztráta zamrzí. V útery proto chceme navázat na tu předchozí vítěznou sérii.