Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Trošku jsem se rozkoukával, přiznává Jakub Klepiš

23.11.2014 · Martin Stebel
Po dlouhých třech týdnech se Oceláři představili publiku ve WERK ARENĚ. Střetnutí proti Brnu však mnoho radosti třineckým příznivcům bohužel nepřineslo. Kontaktní gól měl na svědomí Jakub Klepiš, který krátce před startem utkání stvrdil svým podpisem nový kontrakt. Své dojmy sdělil také Adam Rufer.

Premiéra v třineckém dresu nepřinesla úspěšný výsledek. Jaké jsou bezprostřední dojmy?

Převládá ve mě pocit smutku, chtěl jsem zahájit tohle angažmá výhrou, což se nepovedlo, je to velká škoda. Musím se přiznat, že jsem se trochu rozkoukával, první utkání s novými spoluhráči je vždy těžké. Celkově ale mám z mužstva jen pozitivní dojem.

Na poslední chvíli vypadl ze sestavy Kamil Kreps, který měl hrát v první formaci. Utkání odstartovalo dost nešťastně, už po 11 vteřinách jste inkasovali...

Byl jsem zrovna na ledě. Byla to chyba systému, oni to rychle potrestali. Tohle asi ovlivnilo zápas, byli jsme pak trochu zakřiknutí. Bylo to složité, během zápasu jsem vystřídal hru ve třech lajnách, měl jsem s klukama jen jedno rozbruslení. Dneska jsem hrál v podstatě se všemi, byl to trošku mišmaš (usmívá se). Věřím, že brzy si to sedne a spolupráce bude jen lepší.

Ve třetí třetině se ti povedlo skórovat...

Z gólu ani nemohu mít pořádnou radost, bylo to dost jednoduché, byla tam dobrá střela od beka, stál jsem na správném místě a střílel do skoro prázdné branky. Počítají se jen body pro tým, což se bohužel nepovedlo. Dnes to bylo celkově z naší strany nějaké mrtvé, musíme daleko lépe bruslit, snažit se o napadání, musíme se víc tlačit do branky a střílet.Oceláři dnes nastoupili netradičně v růžových dresech na podporu akce Movember...

O dresech to dnes nebylo, na barvě opravdu nezáleží, alespoň já nejsem v tomto směru nějak pověrčivý. Bylo to pro dobrou věc, což je zásadní.

Po dlouhé době ses vrátil do české extraligy. Jaká je její aktuální úroveň?

Úroveň je určitě slušná. Možná si budu trochu zvykat na jiný metr rozhodčích, abych řekl pravdu, některá vyloučení mě překvapila. Líbila se mi taky atmosféra, je tady krásný zimák, hraje se tu moc příjemně.

Hned v úterý vás čeká duel na ledě Slavie, kde to velmi dobře znáš. Bude to z osobního hlediska větší prestiž?

Neřekl bych, že tento zápas budu brát nějak speciálně. Hrál jsem tam, vzpomínky jsou hezké, ale teď to bude soupeř a já bojuji za Třinec!


-----------------------------------------------------------------------------------------

Musíme se rychle zvednout, burcuje Adam RuferAdame, po třech výhrách se na domácím ledě příliš nedařilo, kde hledat příčiny?

Z naší strany to byl docela vlažný výkon, neumím si to vysvětlit. Nedařilo se nám dodržovat systém hry, z toho pramenily některé fauly, což nám bralo sílu. Po třech výhrách v řadě jsme si bohužel vybrali slabší zápas, což je velká škoda, ale žádný tým nemůže věčně hrát bez chyb. Teď musíme rychle zregenerovat síly a příští zápas vyhrát.

Co říct na téma tvé branky? Byl to záměr takto vystřelit?

Dobrou práci odvedl Lukáš Žejdl, který nahodil puk zpoza brány, na mě visel bránící hráč, ale byl otočeny zády k brance. Byl jsem u puku o krok rychleji, plácl jsem to z bekhendu na bránu a přes jeho hůl to prošlo do sítě.

V předešlých zápasech bylo patrné zlepšení v přesilových hrách, dnes to ovšem znovu nebylo ideální...

Přesilovky nám moc nevycházejí celou sezonu, minulé utkání v Hradci bylo v tomto směru trochu výjimečné, dneska jsme se bohužel vrátili do svého standardu. Na přesilovky se musíme více zaměřit, protože tohle rozhoduje zápasy.Dnešní utkání doprovázela akce Movember. Tvůj obličej zdobí vzorný knír. Jak tuto akci vnímáš?

Je určitě dobře, že jsme jako klub do této akce vstoupili. Celý tým se zapojil taky do peněžní sbírky, myslím, že takové věci mají svůj význam. Růžové dresy byly v pohodě, na ledě jsem nezaznamenal, že by byl problém, co se týče orientace v prostoru.

Už zítra jedete do Prahy, kde vás čeká úterní duel na ledě Slavie. Nebude proto moc prostoru se v této porážce pitvat...

Souhlasím. Je moc dobré, že další zápas máme hned za dva dny, není vůbec čas se trápit dnešním neúspěchem. Musíme se rychle zvednout. Jedeme dál!

×
Odehrané v 12:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno
×
Odehrané v 16:00 | Dor.
PSG Zlín
HC Oceláři Třinec