Třinečtí mladíci v reprezentaci do 19 a 20 let zahájili přípravu na nový ročník

25.06.2013 · Luboš Olszar
Dva nejstarší juniorské výběry začaly s přípravou na novou sezónu, kde již tradičně figurují také třinecká jména. Nominováni byli hned tři Oceláři – brankář Miroslav Svoboda a zadáci Petr Heider s Jiřím Běhalem. Funkci asistenta trenéra U20 plní tradičně trenér třineckých juniorů - Jiří Juřík.

Třemošná je během červnových dnů centrem mnoha nadaných českých hokejistů, kteří v tomto městečku poblíž Plzně dostávají první dávky tréninků nové reprezentační sezóny.

Brankáři a obránci byli pohromadě už před několika dny, kdy se konal v Třemošné specializovaný kemp pro zadáky. Této netradiční novinky se účastnili z řad třineckých Ocelářů Miroslav Svoboda, Jiří Běhal a Adam Valíček. Důvodem konání této akce bylo dle slov hlavního kouče dvacítky Miroslava Přerosta lepší poznání předností a slabin zadních řad.

Reprezentace do 20 let

Tým vedený trenéry Miroslavem Přerostem, Jiřím Juříkem, Pavlem Trnkou a Alešem Vladykou oficiálně zahájil přípravu na nový ročník kempem, který probíhá ve dnech 24. až 28. června. Trenéři mají k dispozici celkem 34 hokejistů především ročníku 1994, jež doplnili mladší talenti, jako je třeba David Pastrňák, který ještě zhruba před rokem a půl nosil dres s drakem na prsou ve třineckém starším dorostu a nyní hraje ve švédském Södertälje.

Ze současných Ocelářů byl mezi nejstarší mládežnickou kategorii nominován Jiří Běhal, který se v uplynulé sezóně prezentoval spolehlivými výkony. Adam Valíček, jenž působil v širším výběru specializovaného kempu nominován na tuto přípravu reprezentantů do dvaceti let nebyl.

Reprezentace do 19 let

Reprezentační devatenáctka trénuje paralelně se starším výběrem. Mezi svěřence trenérů Luďka Bukáče mladšího a Davida Bruka byli přizváni hned dva třinečtí mladíci. Prvním z nich je gólman Miroslav Svoboda, který letos třineckému staršímu dorostu značně pomohl k titulu vicemistra české republiky. Druhým zástupcem třineckých řad je obránce Petr Heider, jenž na specializovaném kempu obránců scházel, avšak na tuto událost pozvánku dostal.

HC Motor České Budějovice