Třinečtí mladíci v reprezentaci

19.12.2011 · Daniel Ježek
Čas kolem Vánoc tradičně patří mládežnickým reprezentačním výběrům. Ne jinak tomu je i letos, kdy v průběhu příštích dnů budeme svědky několika mezistátních mládežnických utkání. Z řad třineckých Ocelářů se do reprezentace probojovalo sedm zástupců.

Reprezentace do 20 let

Nejstarší mládežnickou reprezentaci čeká Mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Výběr vedený koučem Miroslavem Přerostem a jeho asistenty, třineckým Jiřím Juříkem a Jiřím Fischerem, právě absolvuje přípravný kemp v Lethbridgi. Po jeho absolvování na reprezentanty čeká přátelské utkání s Lotyšskem a Ruskem. Konečnou nominaci na turnaj, pořádaný v kanadském Lethbridge, oznámí trenéři 22. prosince. Do šírššího kádru se dostal třinecký Filip Pavlík. Ten v letošní sezóně odehrál v „A týmu” Ocelářů jedno extraligové střetnutí, čtyřikrát pak nastoupil za třinecké juniory. Většinu sezóny ale Pavlík působí v kádru ústeckých Lvů, kde hraje formou střídavých startů. V Ústí nad Labem Pavlík zasáhl do 24 zápasů s bilancí 2+3 a 15 plusových bodů v tabulce pravdy. V týmu jsou také Radek Faksa, který nyní působí v zámořském Kitcheners Rangers, kam z Třince odešel před letošní sezónou, a Dominik Uher. Ten pro změnu obléká dres amerického týmu Spokane, předtím ale hrál tři roky pod vedením třineckých trenérů.

Reprezentace do 18 let

Druhá nejstarší mládežnická reprezentace se v příštích dnech dvakrát utká se stejně starými soky z Ruska. První zápas bude zítra hostit zimní stadion v Písku, druhé střetnutí pak uvidí diváci v Příbrami. Po těchto utkáních se dozvíme konečnou sestavu pro další akci reprezentační osmnáctky. Tou bude turnaj ve švýcarském Zuchwillu, který se bude hrát v termínu od 26. do 30. prosince. Do nominace trenérů Jiřího Vebera, Jakuba Petra, Petra Svobody a Klas Östmana se dostal třinecký bek Jiří Běhal. Ten většínu sezóny odehrál v týmu staršího dorostu, kde v 19 zápasech posbíral třináct kanadských bodů. Běhal ale vypomáhá také juniorům, kde jsme ho zatím mohli vidět v osmi střetnutích.

Reprezentace do 17 let

Reprezentace sedmnáctiletých se v dalším turnaji podívá do zámoří, kde v městech Windsor a Drummondville bude od 26. prosince do 17. ledna probíhat hokejový turnaj. Tým vedený Luďkem Bukačem mladším čítá 24 hráčů. Z třineckých mladíků se do kádru dostal David Pastrňák. Ten, ačkoli věkově patří ještě do kategorie mladšího dorostu, je jedním z tahounů starších dorostenců. V kádru trenéra Romana Ciencialy Pastrňák sehrál 27 utkání, ve kterých nastřílel neuvěřitelných 27 branek a ještě dalších 10 připravil.

Reprezentace do 16 let

Nejmladší česká reprezentace se v následujících dnech třikrát utká se stejně starým výběrem Ruska. Dějišti zápasů budou města Roudnice n. Labem, Slaný a Litoměřice, termínem pak dny v rozmezí od 21. do 23. prosince. Hlavní trenér Robert Reichel do kádru nominoval Davida Pastrňáka.. Ten si tak, kromě účasti na turnaji ve výběru do 17 let, vyzkouší také hokej v nejmladší kategorii.

Polská reprezentace do 20 let

Naši východní sousedi sehráli od 12. do 18. prosince základní skupinu Mistrovství světa dvacetiletých. Na rozdíl od Čechů se polští reprezentanti představili v divizi I, skupině B. Poláci sehráli celkem pět utkání, ve dvou případech zvítězili, ve zbylých kláních odešli z ledu poraženi. Největší osobností polského výběru byl třinecký Damian Kapica. Člen kádru třinecké juniorky dokázal, v pěti zápasech, vsítit šest branek a na další čtyři přihrát. V konečném součtu se stal nejproduktivnějším hráčem nejen svého celku, ale i celého turnaje!

Slovinská reprezentace do 20 let

Také Slovinci se zúčastnili Mistrovství světa hráčů do 20 let, v jejich případě se jednalo od divizi I, skupinu A. V turnaji, hraném v německém Garmisch-Partenkirchenu, Slovinci sehráli pět utkání s bilancí tří výher a dvou proher. Ve slovinské sestavě bojoval Ocelář Jurij Repe. Třinecký junior zasáhl do všech pěti klání, ve kterých zaznamenal dvě gólové přihrávky.