Třinečtí dorostenci v souboji s Hradcem těsně prohráli

03.01.2020 · Šárka Kolková
Ocelářský dorost do nového kalendářního roku úspěšně nevkročil. Svěřenci trenéra Muchy ztráceli na Hradec tři branky, dokázali sice snížit, jenže vyrovnávací trefu nakonec navzdory velké snaze nepřidali.
OPP19, pátek 3.1.2020
Mountfield HK
3:2
ČPP arena
Třetiny: 2:0, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 7. Beneš (Moravec), 14. Pajer (Jerman, Novotný), 25. Brožek (Beneš, Havlíček) – 30. Tomiczek (Procházka, Kašpárek), 56. Jánoš (Šutý, D. Buják). Rozhodčí: Kratochvíl – Kolář, Jiruška. Vyloučení: 4:7, navíc Táborský (MHK) trest na 5 minut a do konce utkání za sekání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 46:26. Diváci: 88. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
Tichý – Táborský, Beran, Boukal, Havlíček, Pelda, Jerman – Giesl, Pajer, Jirků, Matěj Beneš, Novotný, Souček, Brožek, Moravec, Michal Beneš
Klimek – Hykl, Andrle, Ročák, P. Buják, D. Buják, Hrůzek – Šutý, Pánek, Šotkovský, Lipka, Jánoš, Tomiczek, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kašpárek, Procházka

Úvodní část zápasu se mladým Ocelářům vůbec nepovedla. Hned v sedmé minutě se postaral o první gól zápasu Matěj Beneš, který si sjel před bránu a Klimek neměl šanci jeho střelu chytit. Ve čtrnácté minutě vstřelil druhý gól domácích Lukáš Pajer, který využil nepozornosti Ocelářů v hradecký prospěch. Hradečtí v závěru Klimka ještě potrápili, ale ten všechny šance domácích překazil.

Začátek druhé třetiny vyšel rovněž lépe hradeckým hráčům. Nejprve David Brožek využil v pětadvacáté minutě špatné rozehrávky Ocelářů a z pravého kruhu zavěsil pod víko. Svěřenci trenéra Muchy si ovšem během pěti minut připravili odpověď a ve třicáté minutě se ocitl sám v mezikruží Filip Tomiczek, který přesně vypálil a snížil. V posledních minutách Oceláři hráli v početní nevýhodě, ale třinecký brankář Klimek za svá záda nic nepustil.

Závěrečná část zápasu byla vyrovnaná. Na obou stranách bylo hodně šancí, z nichž nejpikantnější byla možnost Oceláře Hlávky, který Lvům ujel, ale Tichý jeho příležitost chytil. V šestapadesáté minutě se trefil Vojtěch Jánoš, který zaznamenal kontaktní branku a zadělal tak na závěrečné drama. Ocelářům se bohužel vyrovnat nepodařilo a utkání pro ně skončilo těsnou porážkou.