Třinecký dorost čeká v sobotu Olomouc!

27.09.2019 · Šárka Kolková
Oceláři se utkají v sobotu pod Javorovým s dorostenci z Hané. Třinečtí si v minulém zápase zastříleli a dorostencům z Poruby nadělili sedm gólů. Tento výkon budou chtít určitě zopakovat i proti příštímu soupeři. Zápas začíná v sobotu ve 13:00.

Třinečtí dorostenci se v minulém utkání proti Porubě rozstříleli. Poslednímu týmu tabulky nedovolili ani jednu branku a hráli většinu hry ve svém útočném pásmu. Pro Oceláře bylo hlavně velmi důležité využití přesilových her. Hlavním aktérem byl útočník Servác Petrovský, který v tomto utkání vystřelil hattrick a brankář Lukáš Klimek, Ocelářům udržel čisté konto. Dvěma góly přispěl k výhře Dawid Wawrzkiewicz a Matěj Kozlík. Oceláři mají na svém kontě aktuálně dvě výhry z pěti zápasů. V tabulce ELIOD extraligy - Východ jim momentálně patří sedmé místo.

Nejproduktivnější hráč: Ondřej Hykl (0+7)

Úspěšnosti brankářů: Matěj Halouzka - 86,84%, Jakub Klimek - 87,23%.

HC Olomouc

Dorostenci z Olomouce jsou na tom s počtem zápasů a výher stejně jako Oceláři. V posledním zápase vyzvali na svém ledě dorostence z Havířova. Zápas se však mladíkům z Hané nevydařil. O utkání rozhodla druhá třetina, kdy havířovští vsítili čtyři branky. Ve třetí části se už dokázal prosadit jen jediný střelec a to útočník domácích Andrej Prísažný. Olomoučtí dorostenci jsou aktuálně na šestém místě tabulky ELIOD extraligy - Východ. O bodování v tabulce rozhodlo skóre týmu, tedy počet vstřelených a obdržených branek.

Nejproduktivnější hráč: Andrej Prísažný (3+1).

Úspěšnost brankářů: Jan Špunar - 92,95%, Filip Hořejší - 92,50%