Třineckou organizaci posílí obránce Patrick Kudla!

11.07.2019 · Klub
Nejnovějším členem naší organizace je kanadský zadák Patrick Kudla! Třiadvacetiletý rodák z Guelphu do České republiky přiletí na začátku srpna a následně se zapojí do přípravy partnerského Frýdku-Místku!

Obránce Patrick Kudla většinu své hokejové kariéry strávil v okolí svého rodného města Guelph v Ontariu. Do svých 20 let nastupoval v týmech v ontarijské juniorské hokejové ligy (Wellington Dukes a Oakville Blades) a v Greater Ontario Junior Hockey League (Guelph Hurricanes). Během angažmá v týmu Oakville Blades byl draftován na vstupním draftu NHL – v 6. kole si jej jako číslo 158 vybrala Arizona. Následující dvě sezóny strávil v United States Hockey League (Dubuque) a v kanadské univerzitní hokejové soutěži v týmu Guelphské univerzity. Následně se přesunul do Evropy a působil ve slovenském extraligovém týmu Nových Zámků. Kudla v součtu základní části a play off odehrál 58 utkání a nasbíral 30 bodů (5+25), tímto výkonem byl šestým nejproduktivnějším obráncem slovenské soutěže.

Patricku, co rozhodlo o tvém příchodu do naší organizace?

"Když jsem hrál loni na Slovensku, nastupoval jsem proti spoustě hráčů z České republiky a o třinecké organizaci jsem slyšel samé dobré věci. Těším se, že přicházím do tak respektovaného celku."

Tvé příjmení zní skoro česky. Kde ses narodil?

"Narodil jsem se ve městě nedaleko Toronta, ale můj dědeček byl Slovák, takže kořeny mám tam."

Kdy dorazíš do České republiky?

"Z Kanady odlétám v sobotu 3. srpna a o den později už budu v České republice."

Zjišťoval už sis něco o naší organizaci?

"Slyšel jsem, že tam nejsou žádné dny volna a očekává se, že přijdete do práce každý den. To se mi moc líbí! Chci se pořád zlepšovat!"

Sezónu bys měl začít v partnerském Frýdku-Místku. Jak vidíš své šance na probojování se do hlavního týmu Ocelářů?

"Myslím, že moje šance jsou dobré, ale nechci znít moc sebejistě. Budu usilovat o to, abych hrál ve skvělém týmu a ve výborné lize."

Jak se na novou sezónu připravuješ?

"V létě s trenérem velmi pracuji na své fyzické kondici, abych nabral svalovou hmotu. A zaměřili jsme se také na bruslařské dovednosti, abych je mohl využít pro svou výhodu."