Třinec - Slavia: potvrdí Oceláři domácí vítěznou sérii?

24.11.2012 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po tříbodovém pátečním večeru se třinečtí fanoušci mohou opět vypravit Na Lesní shlédnout další extraligový hokej. V neděli se na ledě třinecké arény představí tým pražské Slavie. Utkání začíná od televizních 18:15, nenechte si jej ujít!
Sponzorem nedělního utkání se Slavií Praha je společnost MDOK

Extraliga pomalu spěje k poločasu, zbývá odehrát ještě dvě kola. V tom pětadvacátém se třinečtí Oceláři představí opět svým fanouškům, ve Werk aréně budou hostit Slavii Praha. Utkání mezi pátými Slezany a sedmými Pražany začíná v neděli od 18:15, budou se po závěrečném hvizdu opět radovat Oceláři?

HC Slavia Praha

Slávisté se po nepříliš přesvědčivém vstupu do sezóny výsledkově i herně zvedli. I tak ale Pražané střídají vítězné série s těmi prohranými. Momentálně ale tým kouče Vladimíra Růžičky drží třízápasovou šňůru vítězství. Naposledy se Slavia představila na ledě chomutovských Pirátů, které přestřílela v poměru 5:1. „Myslím, že jsme dnes hráli velice dobře, měli jsme lepší pohyb, byli jsme víc na kotouči. Vypracovali jsme si šance a byla škoda, že jsme z toho v první třetině dali jenom jeden gól. Zápas byl velmi dobře odehraný z naší strany, chci kluky jenom pochválit,“ sdělil po zápase v Chomutově asistent trenéra Ondřej Weissmann.

Tým z libeňské arény přijíždí do Třince s přáním navázat na poslední úspěšné výsledky a také s touhou odčinit poslední vzájemný duel hraný v O2 aréně, ve kterém triumfovali Slezané. Za těmito cíli bude sešívaný tým táhnout mladík Tomáš Hertl, který je aktuálním lídrem slávistického kanadského bodování. Mezi třemi tyčemi se střídají Dominik Furch a Miloslav Kopřiva. Oba gólmani mají na vlas stejné statistiky, uvidíme, kdo z nich dostane pro nedělní zápas důvěru trenérů.

Poslední zápas Slavie Praha:

23. listopadu: Piráti Chomutov – HC Slavia Praha 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 56. D. Hruška (Sikora, Mrázek) - 20. Bednář (Kučný, V. Růžička ml.), 24. Kuboš (Alinč), 37. P. Jelínek (Kadlec), 47. Krenželok (Alinč, Hertl), 55. Alinč (Krenželok).

Sestava Slavie Praha v posledním zápase: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Dresler - Bednář, Sobotka, Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Žejdl, Poletín.

Roman Červenka byl v posledním vzájemném měření sil v O2 aréně viditelný před oběma brankami, nebezpečný byl zejména pro tu třineckou – Peter Hamerlík od něj inkasoval dvakrát. Avšak jeho dny ve Slavii jsou již sečteny, přesunul do se haly úhlavního nepřítele pražské Sparty, kde působí účastník KHL Lev Praha. Červenka Slavii pomohl v devíti zápasech, kdy nastřádal 13 bodů (5+8).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se v posledním kole utkali na domácím ledě s Litvínovem a ze zajímavého duelu si nakonec odnesli tři body po vítězství 6:3. Do tabulky se tato výhra promítla následovně – Třinečtí se posunuli na pátou příčku, Verva naopak klesla na pozici šestou.

Od konce posledního zápasu neuplyne ani osmačtyřicet hodin a mantinely Werk arény budou opět dunět. Na Lesní se představí tým z hlavního města, Slavia Praha. „Myslím si, že tady asi přijedou se zataženou obranu. Minimálně v první třetině bych to z jejich strany očekával. Slavia bude hrát to své - agresivní hra na puku, hodně bruslení. Mohl by to být pěkný zápas. Věřím, že znovu se šťastným koncem pro nás,“ řekl na téma nedělního střetnutí Václav Varaďa.

Do zápasu pětadvacátého kola by se už mohl zapojit také kapitán Radek Bonk, o jeho startu se rozhodne až těsně před zápasem. Třinečtí trenéři už ale nemohou počítat se službami obránce Rostislava Klesly, kterém skončila pojistka.

Poslední zápas Ocelářů:

23. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 6:3 (2:3, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Zagrapan (Varaďa, Roth), 8. Varaďa (M. Růžička), 33. Hrabal (Varaďa, Zagrapan), 37. M. Růžička (Varaďa, Zagrapan), 52. Polanský (Rákos), 58. Klimenta (Polanský) - 13. Kubinčák (V. Hübl), 17. J. Černý (Kousalík), 19. Kubát (Majdan, V. Hübl).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík (17. Hrubec) - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Klouček, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Zagrapan, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Orsava, Podešva, Hrňa - Rákos, Polanský, Klimenta.

Peter Hamerlík sice na Slavii spolu se zápasem v Brně inkasoval nejvíc branek (konkrétně pět), proti sešívaným si však připsal dalších 49 zákroků a hlavně čisté konto v nájezdech, díky čemuž Oceláři 14. října brali dva body za výhru 6:5 po nájezdech. Poslední zápas proti Litvínovu však skvěle dochytal Hrubec...

Poslední vzájemný zápas

Velmi divoký a atraktivní zápas se zrodil v půlce října v pražské O2 aréně. Po první třetině určovala skóre jediná trefa Slávisty Krenželoka, po dvou třetinách to bylo již 4:3. Skóre hýbaly dva krátké úseky, během nichž padlo po třech brankách. Nejprve mezi 21. a 23. minutou udeřili dvakrát Třinečtí a následně Červenka vyrovnal na 2:2. Poté mezi 32. a 34. minutou se měnilo skóre na střídačku – trefil se Kadlec, Květoň a Sklenář. Ve třetí třetině nejprve Červenka navýšil na 5:3, to bylo ze strany Slávistů však vše. Ve 49. minutě dvěma slepenými góly srovnali Květoň s Adamským, rozhodlo se pak v nájezdech. Slávisté se netrefili ani jednou, za Třinec skóroval Květoň, který tak završil hattrick, a Růžička.

14. října: HC Slavia Praha – HC Oceláři Třinec 5:6 po sam. náj. (1:0, 3:3, 1:2/0:0)
Branky a nahrávky: 4. Krenželok (Alinč), 23. Červenka (Kadlec, Kalla), 32. Kadlec (Micka, Kalla), 34. Sklenář (Jelínek), 44. Červenka (Pospíšil, Sobotka) - 21. Růžička (Bonk, Varaďa), 21. Růžička (Bonk), 33. Květoň (Peterek), 49. Květoň (Galvas, Polanský), 49. Adamský (Roth, Květoň), rozhodující nájezd Květoň.

O zápase

Hrací den: 25. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 25. listopadu 2012, 18:15
Místo utkání: Werk aréna, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 18:00.

Statistické okénko – HC Slavia Praha

Umístění v tabulce: 7.
Bilance: 23 zápasů, 11-2-2-8, skóre 65:56, 39 bodů
Bilance doma: 13 zápasů, 7-1-0-5, skóre 39:35, 23 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher (2 v prodl.) – 4 prohry (1 v prodl.), skóre 28:25, 17 bodů
Aktuální série: 3 výhry
Lídr kanadského bodování: Tomáš Hertl 18 (10+8)
Nejlepší střelec: Tomáš Hertl 10
Nejlepší nahrávač: Vladimír Růžička 12
Nejproduktivnější obránce: Petr Kadlec 13 (3+10)
Nejtrestanější hráč: Petr Kadlec 52
Nejlepší v +/-: Petr Kadlec +11
Brankáři: Dominik Furch, 12 zápasů – 6 výher, 6 proher, úsp. 91,90 %, prům. 2,13 g/z, 0 čistých kont
Miroslav Kopřiva, 15 zápasů – 9 výher, 6 proher, úsp. 91,67 %, prům. 2,40 g/z, 1 čisté konto

Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Martin Růžička 42 (23+19)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 23
Nejlepší nahrávač: Radek Bonk 20
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 19 (5+14)
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb 52
Nejlepší v +/-: Lukáš Galvas +10
Brankáři: Peter Hamerlík, 21 zápasů – 12 výher, 9 proher, úsp. 92,68 %, prům. 2,73 g/z, 2 čistá konta
Šimon Hrubec, 6 zápasů – 3 výhry, 3 prohry, úsp. 93,91 %, prům. 2,68 g/z, 0 čistých kont
Hrál v drese soupeře: Tomáš Klouček, Vladimír Roth.

Koutek ocelářských zajímavostí

Nejproduktivnější hráč v přesilovkách: Martin Růžička 19 (14+5)
Nejproduktivnější hráč v oslabení: Martin Růžička 1 (1+0)
Vítězné branky: Martin Růžička 4
Bilance trestných střílení – hráč v poli: Martin Adamský 0 % (0 proměněných ze 2), Vladimír Roth, Martin Růžička 0 % (oba 0 proměněných z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: Peter Hamerlík 100 % (0 inkasovaných ze 7), Šimon Hrubec (0 inkasovaných z 1)
Bilance nájezdů - hráč v poli: David Květoň, Martin Růžička oba 100 % (1 proměněný z 1)
Bilance nájezdů - brankář: Peter Hamerlík 100 % (0 inkasovaných ze 2)