Třinec - Plzeň: Souboj o cenné tři body ve Werk aréně!

29.12.2011 · Michal Samiec, Daniel Ježek
Třinečtí Oceláři budou chtít odčinit porážku z litvínovského ledu v domácím utkání proti Plzni. Souboj o cenné tři body začíná ve Werk aréně od televizních 18:10. Nenechte si poslední duel roku ujít!
Sponzorem pátečního utkání s Plzní je společnost CK Marted

Naposledy budou v roce 2011 dunět mantinely třinecké Werk arény. Na led úřadujících mistrů zavítá celek z Plzně. Tým kolem Martina Straky bude chtít prodloužit úctyhodnou sérii deseti zápasů se získaným bodem, Oceláři zase touží po šesti utkáních zvítězit za tři body. Kdo se bude radovat na konci utkání?

HC Plzeň 1929

Plzenští Indiáni prožívají velmi vydařenou část sezóny. Svěřenci trenéra Razýma získali alespoň bod v posledních deseti zápasech, naposledy Indiáni nezískali ani bod v utkání proti Litvínovu, které se hrálo 20. listopadu. Indiáni se tak v tabulce vyhoupli na třetí příčku, když na druhý Mountfield ztrácí jen dva body.

"Rádi bychom ten rok zakončili vítězně, ale i když se Třinci teď moc nedařilo, pořád je to obhájce titulu a určitě budou chtít to slabší období zlomit. Nás těší, že dokážeme otáčet zápasy a vyhrávat těsné zápasy. Jsou z toho pak cenná vítězství, která stojí hodně sil, ale ukazuje to, že tým má svoji sílu," podotkl pro ČTK asistent trenéra Milan Razým

Hostujícím trenérům budou pro zítřejší utkání scházet obránce Tomáš Frolo, který strávil pod Javorovým dva roky, a útočníci Vostřák s Kratěnou.

Poslední zápas Plzně:

28. prosince: HC Plzeň 1929 – PSG Zlín 4:3 po sam. náj. (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Vykoukal (Duda), 42. Duda (Pletka, Kaberle), 45. Martin Straka (Marušák, Vlasák), rozhodující nájezd Pletka - 13. Leška (Tesařík), 26. Leška (Čajánek, Linhart), 59. Galvas (Hamrlík, Leška).

Sestava Plzně v posledním zápase: A. Svoboda - Vykoukal, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, Marušák, Kinrade, Dan Růžička - Andrašovský, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Michal Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Havlíček, Lev (27. Mrňa).

Radek Duda sehrál loni v dresu Plzně jen zhruba polovinu základní části, přesto byl s bilancí 16 branek a 13 asistencí čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Plzně. Letos má možnost působit na západě Čech celou sezónu a svůj hokejový um postavením na čele klubových statistik znovu potvrzuje.

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí hráli minulé kolo na ledě Litvínova a opět klopýtli. Po slibně odehrané první třetině obdrželi od domácích čtyři branky. Na body pak nestačila ani zlepšená hra v poslední třetině. Oceláři se tak stále pohybují na hraně přímého postupu do play-off a předkola. Na šestý Liberec přitom ztrácí dva body.

Oceláře ale zítra nečeká nic jednoduchého, jelikož Plzenští právě prožívají velmi vydařené období. „Plzeň hraje momentálně opravdu ve velké pohodě. Má velmi zkušený mančaft, kvalitní ofenzivu, produktivní útočníky jako Straku nebo Dudu, dává dost gólů. Uděláme ale všechno pro to, abychom konečně zabrali a získali tři body," burcuje před zítřejším kláním kouč Břetislav Kopřiva

Třineckým lodivodům P. Markovi a B. Kopřivovi komplikuje situaci rozsáhlá marodka, která se od posledního utkání nezměnila. Mimo jsou stále Varaďa, Seman, Hrabal, brankář Hamerlík a útočník Adamský, který absentuje od posledního duelu hraného na ledě Indiánů.

Poslední zápas Ocelářů:

28. prosince: HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 5:3 (0:0, 4:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Jareš (Černý), 25. Majdan (Trávníček, Černý), 36. Černošek (Trávníček), 37. V. Hübl (Stříteský), 43. Kubát (V. Hübl, Hanzl) - 40. Klimenta (Cartelli, M. Hořava), 42. Kohn (Polanský), 46. Lojek (Klimenta, Peterek).

Sestava Třince v posledním zápase: Vojtek - Hudec, Lojek, Cartelli, Zíb, Richter, P. Hořava, Bolf - Orsava, Bonk, Hrňa - D. Květoň, Peterek, M. Hořava - Klimenta, Polanský, Kohn - Chovan, Ostřížek, Mičulka, od 41. navíc Havel.

Martin Adamský odehrál v Plzni devět sezón a jeho maximem bylo 15 branek v základní části. Letos hrál, dokud se na ledě právě plzeňského klubu nezranil, ve výtečné formě. Pokud se v podobném rozpoložení po rekonvalescenci do třinecké sestavy vrátí, nebude mít problém toto maximum překonat. Momentálně má na svém kontě 22 zápasů a 12 branek.

Vzájemné zápasy

Obě dosud sehraná utkání mezi Třincem a Plzní vyhrál domácí mančaft. Třinečtí rozhodli sice až v prodloužení, o to spektakulárnější rozuzlení prvního zápasu bylo. Po 60 minutách hrál Třinec s Plzní nerozhodně 3:3. V prodloužení se domácí nechali vyloučit a hosté měli tak super příležitost zápas v přesilovce 4 na 3 rozhodnout. Málo vídanou situací, tedy brankou v oslabení ve třech, utkání rozhodl Jan Peterek. Druhý souboj na ledě Plzně byl pevně v rukou domácích, přestože skóre bylo pro Oceláře poměrně příznivé. Utkání dostalo definitivní tečku až v poslední minutě, kdy do prázdné branky pečetil skóre Duda.

7. října: HC Oceláři Třinec – HC Plzeň 1929 4:3 po prodl. (2:1, 1:2, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Adamský (Kohn, Seman), 18. Zíb (Chovan), 37. Adamský (Kohn), 62. Peterek - 11. Straka (Jeřábek), 22. Heřman (Kovář), 30. Hlinka (Svoboda).

18. listopadu: HC Plzeň 1929 – HC Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 36. Kratěna (Straka), 46. Duda (Kovář), 60. Duda (Straka) - 44. Orsava (TS).

Bilance venku: 16 zápasů, 5-2-3-6, skóre 41:48, 22 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 8 výher (3 v prodl.) – 2 prohry (2 v prodl.), skóre 36:24, 23 bodů
Aktuální série: 5 výher
Lídr kanadského bodování: Radek Duda 33 (16+17)
Nejlepší střelec: Radek Duda 16
Nejlepší nahrávač: Martin Straka 21
Nejproduktivnější obránce: Jiří Marušák 10 (5+5)
Nejtrestanější hráč: Radek Duda 56
Nejlepší v +/-: Radek Duda +13
Brankáři: Adam Svoboda, 26 zápasů – 15 výher, 11 proher, úsp. 91,50 %, prům. 2,62 g/z
Marek Mazanec, 11 zápasů – 6 výher, 5 proher, úsp. 89,12 %, prům. 2,54 g/z
Hrál v drese soupeře: Tomáš Frolo, Tomáš Horna, Václav Pletka.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 7.
Bilance: 34 zápasů, 13-3-6-12, skóre 100:87, 51 bodů
Bilance doma: 16 zápasů, 6-2-2-6, skóre 46:43, 24 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry (1 v prodl.) – 6 proher (1 v prodl.), skóre 22:22, 12 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: David Květoň 22 (10+12)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 12
Nejlepší nahrávač: Lukáš Zíb, Jan Peterek oba 15
Nejproduktivnější obránce: Josef Hrabal 19 (6+13)
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb 82
Nejlepší v +/-: David Ostřížek +8
Brankáři: Peter Hamerlík, 25 zápasů – 12 výher, 13 proher, úsp. 93,03 %, prům. 2,32 g/z
Martin Vojtek, 16 zápasů – 5 výher, 11 proher, úsp. 92,02 %, prům. 2,54 g/z
Pavel Francouz, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 80,00 %, prům. 6,00 g/z
Hrál v drese soupeře: Pavel Francouz, Mario Cartelli, Stanislav Hudec, Martin Adamský.