Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Tréninkový gólman v akci: Daneček se postavil do branky Třince po 692 dnech

04.01.2022 · Adam Sušovský
Kritickou situaci v třinecké brankovišti během derby s Vítkovicemi hasil nečekaný muž: Gólman Lukáš Daneček, který u Ocelářů působí jako tréninkový brankář a věnuje se také práci u třinecké mládeži, si znovu zachytal extraligu. Po dlouhých 692 dnech.

Po utkání byl viditelně unavený, dvě třetiny extraligového tempa mu daly pořádně zabrat. Aby také ne, brankář Lukáš Daneček toho v letošní sezoně mnoho neodchytal: Ještě na podzim léčil zranění, v prosinci stihl zasáhnout za Valašské Meziříčí alespoň do dvou zápasu třetí nejvyšší soutěže. Že ještě jednou někdy přetáhne přes hlavu třinecký dres a postaví se do extraligového brankoviště, v to už ani on sám nevěřil. 

"Kdysi jsem zaznamenal, že Carolině v NHL vychytal výhru v podobné situaci záložní gólman, nějaký rolbař. Asi teď budu muset ve WERK ARENĚ také usednout za volant," usmál se tak trošku hořce po utkání Daneček. Vzpomínal na dva roky starou událost, kdy v Torontu během zápasu Hurricanes přišli o oba své gólmany a tak šel do akce záložní amatérský gólman David Ayres.

V podobné situaci se totiž před zápasem ocitli také Oceláři: Vinou nemoci brankáře Marka Mazance a nepříznivého vývoje derby, to byl právě Daneček, kdo musel v kritické situaci na pokyn trenéra Václava Varadi do branky. Daneček přitom v Třinci působí jako tréninkový sparing, s A týmem prakticky pouze doplňuje počty na ledě a mimo tréninky pracuje na rozvoji mládežnických gólmanů v organizaci. Najednou ale bylo potřeba, aby naskočil také do ostrého zápasu.

Brankáři Frýdku-Místku totiž o den dřív odchytali ne příliš povedený zápas proti Přerovu, v Chance lize navíc partnerskou organizaci čeká náročný program v závěru sestupové sezony. A mimo dosah Ostravy byli i brankáři třinecké juniorky. 

A tak nebylo co řešit. Lukáš Daneček se oblékl do výstroje, původně jako náhradník, a na druhou třetinu do vypjatého zápasu po hlavě také naskočil.

Po bezmála dvou letech, přesně po 692 dnech. 

Krásnému příběhu chybělo jediné: Vítězná tečka. Třiatřicetiletý gólman sice vytáhl několik zajímavých zákroků, konečné prohře 2:5 ale na ledě Ostravar arény zabránit nedokázal. 

"Trenér o přestávce řekl: `Jdeš tam!` A víc bych to asi nerozebíral," řekl Daneček novinářům. 

"V hlavě jsem měl už odpoledne, že jdu na extraligový zápas po tak dlouhé době. A to jsem přitom chytat vůbec neměl, měl jsem Ondru (Kacetla) pouze jistit. Když už ale do branky vlezete, nesmíte si nic z toho připouštět. Prostě trenér řekl, ať jdu, tak jsem šel. Škoda, že to nevyšlo...," litoval gólman, který v profesionálních soutěžích za poslední dvě sezony odchytal v součtu s tímto pouze čtyři zápasy.

"Nepříjemné to pro mě bylo, nebudu říkat že ne. Abych pravdu řekl, skoro jsem nechytal a trénink vám to nevynahradí. Samotný zápas je o něčem úplně jiném, o koncentraci, rychlosti. Můžete trénovat, jak chcete, ale je to úplně jiné. Nemohl jsem ale říct ne: Trenéři mě potřebovali, tak jsem šel na led a dělal vše, co bylo v mých silách," pokračoval Daneček. 

"Zavzpomínal jsem si alespoň na svou kariéru, kdysi jsem i tady ve Vítkovicích něco odchytal. Za to, jak má kariéra dopadla, si asi můžu sám. Nechytal jsem tak dobře, abych dostal v kariéře šancí více, nakonec jsem rád i za tu dnešní příležitost. Ale mrzí mě, že jsme prohráli. Pár slušných zákroků jsem měl, ale vyměnil bych je za nějaké naše góly. Navíc si myslím, že čtvrtý gól Lakyho (Dominika Lakatoše) jsem chytit myslím mohl a měl," dodal Daneček. 

Jestli s Oceláři odcestuje i na zápasový trip do Čech, o tom spekulovat po utkání nechtěl. 

"Prostě ráno příjdu na trénink a uvidíme," uzavřel Lukáš Daneček. 

×
Dnes v   | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha