Trenér Juřík a kapitán Adámek před finále juniorů: Nechceme končit druzí!

03.04.2019 · René Sasyn
Ocelářská juniorka ve druhém semifinále na svém ledě jednoznačně přetlačila chomutovské Piráty 6:1. Ve finále svěřenci trenérů Juříka a Malíka tak vyzvou konkurenty z pražské Sparty. Připravili jsme krátký rozhovor, ve kterém nám uplynulou sérii s Piráty zhodnotil trenér JIŘÍ JUŘÍK a také kapitán JAKUB ADÁMEK. Ten nám rovněž prozradil, jak bude vypadat příprava na finálovou sérii.

Jak hodnotíte poslední duel s Piráty?

Jiří Juřík: Bylo to velmi vyrovnané utkání, i když to tak výsledkově nevypadá. O celkovém výsledku rozhodla druhá třetina.

Jakub Adámek: Utkání nám vyšlo po všech stránkách a myslím že jsme vyhráli zaslouženě. Vletěli jsme na ně od první minuty a drželi dobré tempo po celý zápas.

Jaká byla z vašeho pohledu rozhodující chvíle utkání?

JJ: Řekl bych, že rozhodující byla druhá branka ve vlastním oslabení. Tady si myslím, že se utkání zlomilo. Kluci hráli od této chvíle více sebevědoměji.

JA: Důležitý byl určitě první gól, který vždycky trochu uklidní. Od něj jsme se konečně chytli střelecky a začali proměňovat šance, kterých bylo i v první třetině dost.

V čem vám Chomutov dělal největší problémy?

JJ: Chomutov hrál výborně ve vlastním pásmu, do vyložených šancí nás moc nepouštěl.

Jak hodnotíte celou semifinálovou sérii?

JJ: Oba dva zápasy byly vyrovnané, ale naši kluci prokázali větší kolektivní zaujetí a větší vůli po vítězství.

Kubo, ve kterých herních činnostech jste Chomutov předčili?

Hráli jsme tak, jak máme, soustředili se střídání od střídání. Chomutov měl možná v nohách delší sérii se Slavii, ale řekl bych, že jsme hráli opravdu výborně. Musíme na to ale navázat i ve finálových zápasech, protože nechceme skončit druzí.

Jak se teď budete připravovat na finálový duel se Spartou?

Dnes jsme měli spíš kratší ale hodně svižný led, zítra hned po dopoledním tréninku vyrážíme do Čech. Je fajn, že jedeme o den dříve, protože to vytvoří větší pohodu a zároveň připravenost na zápas. Před zápasem budeme mít ještě krátké ranní rozbruslení a o půl sedmé večer jdeme na to. Odveta u nás se hraje v sobotu od dvou hodin a myslím, že už nebude moc času pro přípravu. Musíme co nejlépe zregenerovat, protože nás určitě se Spartou nečeká nic lehkého.