Tomáš Suchánek v nominaci na MS U18

20.04.2021 · Martin Stebel
Česká reprezentační osmnáctka v pondělí odletěla na světový šampionát své kategorie, který se odehraje od 26. dubna do 6. května ve Spojených státech. V nominaci hlavního trenéra Jakuba Petra nechybí ani nadějný brankář z ocelářské hokejové organizace TOMÁŠ SUCHÁNEK.

Národní vývěr U18 nejprve v sobotu 24. dubna nastoupí od 19 hodin českého času (12 hodin místního) k přípravnému střetnutí proti Švýcarsku. Šampionát pak česká osmnáctka zahájí v pondělí 26. dubna duelem s Německem. Všechny zápasy základní skupiny (postupně s Finskem, USA a Ruskem) se odehrají v hale Comerica Center ve Friscu (předměstí Dallasu).

Přípravný kemp před startem MS byl opravdu dlouhý. Český tým byl od 22. března ve Vyškově: "Bohužel tím, že jsme s Frýdkem-Místkem nepostoupili do play off, tak nám herní část sezony skončila vcelku brzy. Naštěstí pro mě jsme prakticky hned měli přípravné kempy, takže jsem stále v jednom zápřahu," říká talentovaný gólman.

Podle všech indicií to zatím vypadá, že světový šampionát by v Texasu mohli sledovat v omezeném počtu i diváci na tribunách: "Je to pro všechny super zpráva, že se nebude hrát před prázdnými ochozy. Přiznám se, že na fanoušky jsem se pořádně těšil celou sezonu a jsem moc rád, že alespoň teď na mistrovství světa nějací na tribunách budou."

Covidová omezení nicméně stále platí. Všechny účastnické týmy tak budou muset během šampionátu žít v "bublině": "vypadá to, že bohužel nebudeme vůbec nikam moc chodit. Tohle mě osobně docela mrzí, jelikož bych si moc rád prošel město. Na druhou stranu ale buďme rádi, že se ten turnaj v Americe vůbec odehraje."

Nadějný gólman pochopitelně na dálku sleduje počínání třineckých Ocelářů v letošním play off: "Je jasné, že to hodně poctivě sleduju a fandím. Věřím, že to kluci zvládnou a ve finále uspějí!"

Širší nominace na MS do 18 let

Brankáři (3):

Oliver Šatný (Mladá Boleslav), Tomáš Suchánek (Třinec), Patrik Hamrla (Karlovy Vary).

Obránci (8):
Jakub Šedivý (Liberec), David Jiříček (Plzeň), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno), David Špaček (Litoměřice), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere, Finsko), David Moravec (Mladá Boleslav).

Útočníci (16):
Marcel Marcel (Plzeň), Jakub Brabenec (Kometa Brno), Martin Ryšavý (Vítkovice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Matouš Menšík (Jihlava), Jakub Altrichter (Šumperk), Šimon Marha (Ambri-Piotta, Švýcarsko), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky, Finsko), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko), Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav).

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej