Tomáš Pospíšil: Po mém gólu jsem věřil ve výhru

19.01.2010 · Martin Stebel
Druhý neúspěch v řadě zaznamenali ve 42. kole O2 extraligy třinečtí Oceláři. Po dramatických samostatných nájezdech podlehli Mladé Boleslavi 3:4. I po úterním kole však Třinec figuruje v tabulce na solidní čtvrté pozici. Svojí premiérovou branku na domácím kluzišti vsítil jeden z nejaktivnějších mužů střetnutí - Tomáš Pospíšil.

Tomáši, ve třetím dějství jsi byl autorem kontaktní branky. Co se ti v ten moment honilo hlavou?

Do konce zápasu zbývalo dost času, proto jsem pevně doufal, že zápas otočíme ve svůj prospěch, nebo aspoň vyrovnáme. První třetina byla z naší strany mizerná, v kabině jsme si řekli, že musíme zabrat a zlepšit pohyb. Měli jsme po celý zápas výraznou střeleckou převahu, ale Schwarz je hodně podržel. Ve třetí třetině jsme si vytvořili velký tlak. V týmu bylo cítit odhodlání bojovat o výhru, ale bohužel máme jen bod.

Především v prostřední části jste měli několik vyložených šancí, ale žádný kotouč si nenašel cestu za Schwarzova záda...

Těžko hledat důvod, proč to nešlo. Zasypali jsme jejich branku velkým počtem střel, ale nic tam nespadlo. Gólman jim chytal parádně a taky obránci hráli velice obětavě. Je pravdou, že hlavně v přesilovkách jsme měli několik tutovek, ale střelecké štěstí nebylo tentokrát na naší straně.

Tomáš Pospíšil proti brněnské Kometě

Jak hodnotíš dnešní spolupráci ve formaci s velezkušeným Peterkem a v poslední době střelecký disponovaným Květoněm?

Davida znám už delší dobu, hráli jsme spolu v minulosti. Na ledě si rozumíme a taky dnes to byla myslím docela slušná spolupráce. Honza Peterek má velký přehled a rozdává přesné puky. Naší hru by měli komentovat a hodnotit hlavně ostatní. Já mám z toho docela dobré pocity. Pevně doufám, že i v dalších zápasech budu nastupovat v této lajně, ale rozhodující slovo má vždy kouč.

V pátek je na programu tradiční hutnické derby v Ostravě. Co od této regionální konfrontace očekáváš?

Vím, že tohle je prestižní zápas pro obě strany. Vítkovice nejsou v optimální formě, ale určitě budou velmi nepříjemné. Budeme chtít napravit dojem z dneška a získat tam nějaké body. Doufám, že přijede dost naších fanoušků a podpoří nás.