Tomáš Linhart: Věřili jsme až do konce!

20.03.2015 · Martin Stebel
To bylo drama, za které by se nemusel stydět ani slavný William Shakespeare! Oceláři díky urputné snaze a víře ve vlastní schopnosti přetlačili Mladou Boleslav 4:3, a otevřeli semifinálovou bránu! V hektickém závěru vyrovnal během power-play Martin Adamský, postupový gól trefil pouhých jedenáct vteřin před koncem Tomáš Linhart.

Pátá čtvrtfinálová konfrontace se sice po větší část vyvíjela pozitivně pro favority, ale nováček soutěže prokázal nesmírnou bojovnost a zdravé odhodlání: "Zápas sice nebyl z naší strany úplně ideální, ale bylo to ubojované vítězství. Už to ke konci nevypadalo dobře, Boleslav vedla, ale zápas trvá šedesát minut a jsme rádi, že sérii se povedlo ukončit doma," tvrdí obránce s číslem 21 a pokračuje na téma rozhodujícího zásahu: "Áda dostal puk na mantinel, já jsem byl volný, tak jsem na něj zakřičel, skvěle mi nahrál. Pak jsem to jen napálil na branku, spadlo to gólmanovi pod lapačku. V sezoně dali gól snad všichni v našem týmu, já jsem si to schoval až na dnešek (směje se). Pak už jsem si jen říkal, že je to super a těch jedenáct vteřin, které chyběly do konce, bychom mohli nějak uklepat."

Jak už to obvykle ve světě sportu chodí, chvíle smutku velice rychle střídají momenty radostné. Přesně tyhle kontrastní pocity museli Oceláři prožít v rámci páteční bitvy. Čtyři a půl minuty před závěrem třetí části hosté překvapivě překlopili skóre na svou stranu, ale "happy-end" napsali přece jen domácí borci. Jak viděl boleslavský gól na 2:3? "To jsem byl zrovna na ledě, chtěl jsem puk odkopnout, ale odrazilo se to bohužel na jejich hokejku. V duchu jsem si jen říkal, že inkasovat takhle ke konci není vůbec dobré. Hokej se ale hraje šedesát minut, věřili jsme až do samotného konce. Musím Boleslavi vyseknout poklonu, byl to opravdu kvalitní soupeř. Na semifinále zatím ještě nemyslíme, neuvažujeme ani ohledně možného soupeře, protože se musíme co nejlépe připravit na každého!"

Martin Adamský: Je to neskutečná euforie!

V mimořádně hektickém a napínavém závěru byl autorem vyrovnávací branky, ale jak sám přiznává, těsně před koncem už na něj přicházely poněkud pesimistické myšlenky: "Pár minut před koncem třetí třetiny jsme už bukovali hotel v Mladé Boleslavi. Vedoucí mužstva Jarda Kameš to nakonec musel přece jen zrušit (směje se). Vyrovnat a poté rozhodnout zápas na poslední chvíli - to je prostě neskutečná euforie! Podařil se mi důležitý gól, ale dnes tam bylo dvacet dobrých hráčů. Musíme to odmakat vždy týmově, je třeba hrát a věřit celých šedesát minut!"

Rovněž sympaťák s číslem 83 nešetřil slovy chvály na adresu mladoboleslavských rivalů: "Už to myslím někde zaznělo, ale musím to znovu připomenout - BK už dávno neznamená "barážový klub", ale je to opravdu "bruslařský klub". Měli po celou dobu výborné bruslení a napadání - klobouk dolů před nimi. Výsledek 4:1 pro ně možná nevypadá pěkně, ale ve skutečnosti hráli výborně, Boleslav byla celou sérii hodně houževnatá. Museli jsme podat kompaktní výkon, abychom je dokázali porazit," těší třineckého kanonýra, který barvitě popsal rozhodující branku: "Ještě teď mi zvoní v uších, jak si Linhy klepal hokejkou o mantinel, abych mu nahrál. Kdyby si ale nezaklepal, asi bych mu puk neposlal, protože jsem byl otočený zády a tušil jsem tam bránícího hráče. Že Linhy nedal žádný gól v základní části? To není vůbec důležité. Podařila se mu postupová trefa, jen to se teď počítá!"

Oceláři jsou počtvrté za posledních pět let v semifinále play-off!