Tomáš Klimenta: Nehráli jsme špatně, nedokázali jsme však dát víc gólů

15.01.2012 · Daniel Ježek
Devětatřicáté kolo přineslo již třetí hutnické derby. V třinecké Werk aréně byl k vidění souboj mezi sedmým Třincem a osmými Vítkovicemi. Jednaosmdesáté moravskoslezské derby hodnotí Tomáš Klimenta.

Zápas o „šest bodů“ začal lépe pro Oceláře, když Lukáš Bolf otevřel skóre zápasu. Hosté ale ještě v průběhu druhé třetiny vývoj otočili a nakonec se mohli radovat z vítězství. „Nedali jsme druhou a třetí branku. To by nás uklidnilo. Utkání bylo nahoru, dolů, Vítkovice dobře bruslily, navíc dokázaly využít přesilovky,“ konstatuje Klimenta a dodává. „Nedáváme branky, to je náš největší problém.“

Situace u Ocelářů není nijak oslnivá. Třinečtí sice v posledním utkání dokázali prolomit nepříznivou sérii devíti utkání bez výhry v řádné hrací době, dnes ale opět klopýtli. Problémem Slezanů je nedobrá střelecká potence. „Naše situace je bohužel stále stejná. Soupeře dokážeme přehrát, nedáváme však branky. To nás v závěru vytrestá,“ smutní Tomáš Klimenta.

Třinečtí v dnešním utkání hráli hned jedenáct přesilovek, jedna navíc byla dvojnásobná. I tak ale Oceláři ani jednu nevyužili a nedokázali tak navázat na stoprocentní bilanci z minulého utkání. „Ve Varech jsme ze tří přesilovek vytěžily tři branky. Dnes si myslím, že jsme ty početní výhody nehráli nijak špatně. Vytvářeli jsme si šance, kotouč nám ale v rozhodující chvíli vždy odskočil. Navíc jsme dali pár tyček,“ hledá Klimenta příčiny neúspěchu v přesilovkách.

Velkou překážkou pro třinecké střelce byl hostující brankář Roman Málek. Ten dnes pochytal 29 střel a byl jedním ze strůjců ostravského úspěchu. „Vítkovice dneska hodně podržel brankář Málek. V přesilovkách nám chytil několik tutových šancí, proto můžeme říct, že jim ten zápas vyhrál,“ chválí subtilní útočník výkon vítkovického gólmana.

Derby zápasy s sebou přínašejí spoustu emocí jak na ledě, tak v hledišti, čehož si Klimenta nemohl nevšimnout. „Před zápasem to hodně vřelo, navíc přijelo hodně fanoušků z Vítkovic. V Liberci jsem nezažil žádné klasické derby, protože tam žádné nehrají. Atmosféra dneska byla výborná,“ pochvaluje si Klimenta vypjatost moravskoslezského derby.

O něco větší napětí ale bude rodák z Jablonce cítit v dalším zápase, kdy na led Třince přijede Liberec, ze kterého Klimenta u Ocelářů hostuje. Nervozitu ale popírá. „Hodně nervózní jsem byl z toho prvního utkání v Liberci. Teď ale vím, co od toho čekat. I tak to ale bude pro mě hodně speciální zápas. To bych kecal, kdybych řekl, že ne,“ konstatuje Klimenta a dodává. „Hecovat se asi nebudem, spíš se je pokusím uplatit, aby nám tu nechali tři body,“ uzavírá Tomáš Klimenta s úsměvem.

HC Motor České Budějovice