Tomáš Duba: Horší už to být nemůže

04.08.2009 · Adam Sušovský
Jedním z největších smolařů dnešního nepodařeného zápasu byl i novic v třinecké kleci Tomáš Duba. Reprezentační gólman vydržel v brance jen 39 minut, když se po sedmém gólu nechal vystřídat. I přesto nemusí být se svým výkonem nespokojen, neboť v zápase vytáhl několik parádních zákroků a tým v určitých chvílích hodně podržel.

První zápas v třineckém dresu si brankář Tomáš Duba za rámeček určitě nedá. Byť šlo jen o přípravu, vyprovázeli diváci hokejisty z ledu bučením a pískáním. Zápas se těžko hodnotil také jemu: "Horší start to snad být nemohl. Nebruslili jsme dobře, Zlín už odehrál jedno utkání a bylo to trochu znát. Musíme se ještě sehrát a doufám, že se z toho zápasu poučíme a najdeme ty slabiny," hodnotí krátce dnešní nepodařený duel. "Pozitivní je alespoň fakt, že horší to už být nemůže, teď už se to může jen zlepšovat," hledá alespoň nějaká pozitiva dnešní třinecké blamáže.

I přesto, že se za svůj výkon v dnešním zápase rozhodně stydět nemusí a tým v mnohých fázích zápasu podržel jistými zákroky, nechybí v jeho tváři skromnost. "Určitě jsem dva nebo tři góly mohl mít, byl to hodně smolný zápas. Jim tam spadlo všechno, nám nic," pozastavuje se nad svým výkonem a chabou produktivitou svých spoluhráčů.

První přípravné utkání třineckých Ocelářů přineslo velmi jednoznačný průběh. Hosté ze Zlína Třinecké k ničemu nepustili a prakticky celý zápas měli jasně navrch. "Samozřejmě je to první zápas sezóny, tak nemůžu po klucích chtít, aby mi tam skákali po hlavě. Na důrazu na brankovišti však budeme muset s kluky zapracovat. Dnes tam padly čtyři góly z dorážek, to je hodně," vidí velmi jasně příčinu dnešní kruté prohry.

"Tréninky jsme měli zaměřené více na bruslení než na souhře, a právě to se projevilo. Nemyslím si, že by nám došly síly po náročných tréninkových dávkách," popírá gólman možnost únavy hráčů po těžké letní přípravě.

Šance na reparát čeká Oceláře již za dva dny, kdy je v rámci Tipsport cupu čeká regionální derby na ledě Vítkovic. "Určitě musíme zapracovat na defenzívě a nehrát takový hurá hokej, o který jsme se dnes pokoušeli a vůbec nám nevycházel," nabádá spoluhráče ke spolehlivějšímu plnění defenzivních úkolů. Právě v tom totiž gólman vidí nejlepší způsob, jak dnešní fiasko napravit.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno