Tomáš Duba jde hostovat do HC Lev

15.07.2011 · Adam Sušovský
Po Lukáši Krajíčkovi odchází z kádru mistrovského Třince také Tomáš Duba, který bude následující sezónu hostovat v kádru nováčka KHL Lva Poprad.

To, o čem se dlouho hovořilo, nabralo po dlouhých jednáních konkrétní obrysy. Třinecký brankář Tomáš Duba, který v závěru loňské sezóny hostoval v PSG Zlín, míří z Třince na další hostování. Novou výzvou v kariéře kvalitního brankáře je roční hostování v nově vzniklém týmu HC Lev.

Tomáš Duba doplatil na přetlak v bráně Ocelářů, kde si svými výkony zajistil pevné místo slovenský reprezentační brankář Peter Hamerlík.

Do kádru nového účastníka ruské KHL se tak přesune rovnou z Finska, kde mu byla od Ocelářu povolena individuální příprava. V Popradu by se mimo jiné mohl setkat také s dalším z Ocelářů Vojtěchem Polákem, který neprodloužil smlouvu a dostal svolení hledat si nové angažmá v zahraničí. Právě o jeho přestupu do Popradu se už delší dobu v médiích spekuluje.

I přesto, že bude Duba hájit příští rok barvy popradského týmu, bude nadále hráčem Ocelářů, což kvituje i samotný brankář. "Jsem rád, že mi klub umožnil hostovat v KHL. Je to navíc i super varianta pro mě. Kdyby se cokoliv přihodilo, můžu být v klidu a vrátit se zpět do Třince, kde mi stále běží platná smlouva," uvedl sympatický brankář.