Tisková konference HC Oceláři Třinec

25.04.2016 · Martin Stebel
V press centru třinecké WERK ARENY proběhla v pondělí 25. dubna tisková konference, během které Oceláři představili vize pro nejbližší období a odkryli některé změny v hráčském kádru A-mužstva. Přinášíme nejdůležitější myšlenky, které během setkání zazněly.

V rámci přípravných zápasů před startem extraligy Oceláři uspořádají už třetí ročník mezinárodního turnaje Steel Cup 2016. V termínu od 11. do 14. srpna ve WERK ARENĚ změří síly domácí tým s Vítkovicemi, švédským Linköpingem a Slovanem Bratislava.

Ve druhé polovině srpna se Oceláři představí na turnaji v Popradu, kde se střetnou s hostitelským klubem, švédským Örebrem a finským Lahti. Letní přípravné období orámují rovněž domácí zápasy proti Olomouci a Zlínu.

Mnohé příznivce už nyní enormně zajímá situace okolo permanentních vstupenek na novou sezonu Tipsport extraligy 2016/17. K permanentkám Oceláři vydají detailní informace během aktuálního týdne, jisté už teď je, že budou ve stejné cenové hladině, jak tomu bylo v minulé sezoně. Čerstvou novinkou bude ocelářský dres zdarma v případě zakoupení permanentky i pro zápasy play-off.

Generální manažer Mgr. PAVEL MAREK:

"Hlavním trenérem bude Vladimír Kýhos, asistentem René Mucha. Co se týče hráčského kádru - smlouvy končí Tomáši Slovákovi, Richardu Stehlíkovi, Kamilu Krepsovi, Tomáši Plíhalovi, Jakubovi Orsavovi a Radoslavu Tyborovi. Momentálně jednáme o ukončení smlouvy s Rosťou Kleslou. Do kádru se z Plzně vrací Erik Hrňa, v rámci hostování přichází Ján Sýkora. Tohle souvisí s celkovou změnou strategie klubu. Naše mládež v posledních letech prožívá velký vzestup, je tady řada hráčů, kteří jsou velmi kvalitní a zaslouží si šanci. Mluvím i o posledním titulu juniorů, tým chceme postavit na odchovancích."

Hlavní trenér VLADIMÍR KÝHOS:

"Kádr tady byl čtyři nebo pět let pohromadě, Oceláři mají velmi dobrou mládež. Je zapotřebí mužstvo nějakým způsobem okysličit, přivést nové hráče. Po rozebrání výkonů hráčů jsme došli k tomuto závěru. Příprava začala dnešním dnem, mužstvo se poprvé sešlo. Teď to bude takový zabíhací týden, proběhnou zdravotní testy hráčů. V úvodu května odjíždíme do Tater na první soustředění. Trénovat budeme celý květen a červen, 29. května bude druhé soustředění v Tatrách na Mikulášské chatě. Druhý kemp poslouží k rozvíjení schopností hráčů. Na led jdeme 18. července. Je to jedna ze změn, kterou uděláme. Už k květnu zapojíme do přípravy i led, budeme na něj chodit do mini WERK ARENY dvakrát denně. Chceme, aby si mužstvo zvyklo na led, budeme trénovat především věci technického rázu. Pro kluky to bude určitě zpestření přípravy. Pro nás to pak bude jednodušší, kdy hráči budou z větší části vědět, jakým směrem se bude hra ubírat."

Asistent trenéra RENÉ MUCHA:

"Vicemistrovská sezona 2014/15 byla hodně dlouhá, tím pádem byla menší pauza a kratší čas na přípravu. To jsou jedny z možných příčin vícero zranění, které nás postihly. Z toho důvodu letos nepojedeme na soustředění k moři, spíše budeme spoléhat na Tatry. Tím, že jsme uzavřeli spolupráci se společností Agel, tak budeme mít detailní přehled o zdravotním stavu hráčů. 18. července, kdy poprvé půjdeme ve WERK ARENĚ na led, se u nás představí také někteří hráči z Frýdku-Místku, kteří postoupili do první ligy. Uvidíme, jak potom bude tým vypadat."

Foto: Petr Rubal

Odehrané v 18:00 | Muži