Tentokrát při nás nestálo potřebné štěstí, tvrdí Radim Matuš

23.08.2014 · Martin Stebel
Druhé utkání skupiny E v rámci Champions Hockey League nepřineslo Ocelářům pozitivní výsledek. Norský Stavanger díky obětavému výkonu získal skalp domácího týmu, a po výhře 5:4 veze na sever Evropy velice cenné tři body. V třineckém mužstvu se z téměř identické situace dvakrát prosadil Radim Matuš.

O hlavních příčinách sobotní porážky

Doplatili jsme na častá vyloučení, soupeř byl v přesilovkách úspěšný, to zřejmě rozhodlo. Nestálo při nás tentokrát potřebné štěstí. Bušili jsme do jejich branky, hráli jsme agresivně, byli jsme aktivní. Když už se nám povedlo vystřelit, Norové to docela dobře blokovali. Stále jsme hráli svou hru, ale chybou bylo, že jsme ani jednou nevedli, ale museli celý zápas dotahovat. Vždy jsme snížili, ale soupeř hned odskočil. To se pak hraje těžko. Musíme si celý zápas probrat u videa, kde se snad dozvíme, kde se stala chyba.

O herním projevu Stavangeru Oilers

Neřekl bych, že nás nějak překvapili. Byli jsme celou dobu připraveni, že to bude hodně nepříjemný a bruslivý soupeř. V Lize mistrů nebude žádný snadný tým. Je to o fyzickém hokeji, hraje se často do těla. Nepřekvapilo mě, že soupeř předváděl právě tento styl.

O svých dvou brankových zápisech

V obou případech jsem dostal kvalitní nahrávku od obránců. V prvním měl prsty Vláďa Roth, u druhého gólu jsem těžil z práce Máry Trončinského. Nemusel jsem to složitě zpracovat, šel jsem hned do brány. Obě střely myslím byly s lehkou tečí soupeře, ale naštěstí to prošlo.

O své roli v týmu

Nastupuji ve čtvrté lajně, která nemá v první řadě za úkol dávat góly. Naše role je jiná. Jdeme na led se hlavně srazit, vzít soupeřům nějaké síly. Když se občas podaří gól, je to vždy něco navíc. Jsem rád, že mi dnes trenér dal důvěru a povedly se mi dva góly. Snad jsem ho nezklamal.

HC Motor České Budějovice