Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Teď už budeme k nezastavení, vtipně glosuje Jan Peterek

07.10.2011 · Martin Stebel
To bylo drama! V duelu Třince a Plzně se skóre pohybovalo jako na houpačce, ale domácí nakonec získali cenný skalp Indiánů díky výhře 4:3. Skvělý večer prožil Martin Adamský, autor dvou tref. Prémiový bod zajistil červenobílým kapitán Jan Peterek, jenž v nastaveném čase v efektním stylu překonal brankáře Svobodu. Borec na konec.

Honzo, popiš prosím rozhodující moment střetnutí tvou optikou...

Zkusil jsem skrz obránce soupeře projet z rohu až k brance a ono to vyšlo. Možná se Plzeň v přesilovce trochu podvědomě uspokojila a podcenila tu situaci. Myslím, že do souboje nešli zcela na sto procent. Věděli, že hrají přesilovku čtyři na tři a zřejmě nečekali, že do toho půjdu naplno. Akce mi vyšla a jsem moc rád za bod navíc. Snad to bude pozitivní impuls k dalším zápasům. Teď už budeme k nezastavení (směje se).

Byl jsi hned rozhodnutý, že se pokusíš zakončit, anebo tam byla záložní varianta, tedy nahrávka pro spoluhráče z druhé vlny?

Všiml jsem si, že mi tam najíždí náš bek. Byl to tuším Lukáš Zíb či Pepa Hrabal. Nechtěl jsem riskovat, že o puk příjdeme, proto jsem to zkusil sám. Pokud bych to zkazil já před brankou, bylo by to stále lepší, než kdybych pokazil nahrávku. Potom by jeli v protiútoku na naší branku a chyběl by tam náš hráč.


17.10. oslaví Jan Peterek kulaté životní jubileum, jeden příjemný dárek si však nadělil už deset dní předem.

Martin Adamský tvou vítěznou akci v prodloužení okomentoval v ironickém duchu, že cituji - "Děda Lebeda dokulhal k brance..."

Ve srovnání s Ádou kulháme úplně všichni. Áda – to je raketa. Tasmánský čert. Viděli jste to přece teď v úterý v Litvínově. Obránce Skuhrovec vypadal, jako když stojí na místě, když vedle něho Áda pelášil k brance a zavěsil. Ovšem já jsem taky rychlý. Druhý nejrychlejší hned po něm (směje se).

Co se ti honilo hlavou po šedesáti minutách hry? Nájezdy vám v minulé sezoně nešly. Byla snaha rozhodnout v pětiminutovém nastavení?

Po třetí třetině jsme si říkali, že určitě chceme druhý bod a bylo jedno, jestli to přijde v prodloužení či v nájezdech. To si nejde říct, urveme to teď v těch pěti minutách. To je tak krátká doba, že to nemusí vyjít. Navíc jsme hráli oslabení...


Autor vítězné trefy v mohutném obležení slavících spoluhráčů.

V uplynulé sezoně jsi v podobném stylu dokázal v prodloužení překonat zlínského Dubu. Zdá se, že s blížíci se čtyřicítkou máš dostatek fyzického fondu...

Celé léto jsem poctivě pracoval s kondičními trenéry a sil musím mít proto dostatek. V tom nevidím žádný problém. Měl jsem navíc tréninky s koučem thajského boxu, proto mám mnoho energie.

V neděli jedete na led Sparty. Předpokládám, že tam nelze očekávat zrovna procházku růžovým sadem...

Sparta je vždy kvalitním soupeřem. Loni sice hráli mizerně, ale to nic neznamená. Hlavně doma jsou velice silní. Jak to říct diplomaticky, abych se nikoho nedotknul. Na Spartě se prostě vždy těžko hraje. Letos obměnili kádr, ale kvalita tam zůstala. Bude záležet, jakou kdo bude mít ten konkrétní den formu. Doufám, že z Prahy neodjedeme s prázdnou.