Tatranský pohár vrcholí, Oceláři si to rozdají s Lahti o pohár!

27.08.2016 · Daniel Ježek
P o p r a d - Z Tatranského poháru zbývá odehrát ještě dva duely, Oceláři budou od šestnácti hodin bojovat s finským týmem Lahti o celkové prvenství na turnaji! Oba celky na kontě mají šest bodů, vítěz utkání tedy uzme pohár.

Jak Oceláři, tak Lahti, zatím prochází turnajem velmi podobným způsobem. Oba celky si připsaly po jasné výhře nad domácím Popradem, oba na svém kontě mají těsnou výhru proti Örebru. V lepší pozici se zatím nacházejí Slezané, kteří z předchozích dvou duelů mají lepší skóre. Po konci vzájemného souboje ale na tuto statistiku nebude brát zřetel, neboť vítěz utkání bude mít alespoň o jeden bod více.

Dosavadní cesta Ocelářů turnajem

Družina trenérů Kýhose, Kopřivy a Muchy započala cestu Tatranským pohárem proti domácímu Popradu. Slovenský celek se srdnatě držel po dobou dvou třetin, Oceláři ale třemi brankami v poslední části rozhodli o své vysoké výhře.

"Věděli jsme, že to nebude lehký soupeř. Jsme rádi, že jsme napravili výpadek z Frýdku. Kluci dali hodně gólů, povedlo se nám zlepšit i herní projev. Přesně na to jsme se soustředili," řekl Jiří Polanský po prvním klání.

Druhý duel Třinečtí sehráli ve Spišské Nové Vsi, kde se postavili nejen Örebru, ale také domácím fanouškům, kteří mohutně podporovali místní rodáky Júliuse a Libora Hudáčkovy. Vyrovnaná bitva přinesla několik dvojnásobných početních výhod, ani jedna ale nebyla využitá. V polovině duelu Oceláře do vedení poslal Erik Hrňa, výhru pečetil v poslední minutě Martin Adamský. Vše korunoval Šimon Hrubec, který zapsal čisté konto.

"Musím pochválit obrannou práci našich kluků, kteří oslabení odehráli na výbornou. Zároveň ale musím dodat, že led nebyl zrovna v optimální kondici. Kotouč skákal, finální přihrávky nešly přímo na hůl. Tohle tomu moc nepřidalo," řekl René Mucha po sobotním klání.

Finále turnaje, Oceláři kontra Lahti

Popradská aréna tak v odpoledním čase uvidí vyvrcholení turnaje. O celkové prvenství a zisk poháru si to v přímém souboji rozdají Oceláři s finským týmem Pelicans Lahti. "Bude to podobný soupeř, jako Örebro. Jsou velmi dobře organizovaní, brusliví, hrají vše na krátké přihrávky. Podíváme se na video a určitě se pečlivě připravíme," sdělil René Mucha.

Soupiska Ocelářů oproti pátečnímu střetnutí dozná několika změn. Během ranního rozbruslení se připravovali obránce Bohumil Jank a útočníci Rostislav Marosz a David Cienciala. Branku Slezanů s největší pravděpodobností bude hájit Peter Hamerlík.

Zbyněk Irgl, který po zásahu pukem nedohrál duel proti Örebru, dnes bude v sestavě chybět. Dle vyjádření asistenta trenéra Reného Muchy však jeho zdravotní komplikace nejsou vážného charakteru.

Průběžná tabulka Tatranského poháru

Tým                             Zápasy     Skóre     Body