Talentovaný obránce Marek Ročák odchází do kanadské juniorky

04.01.2023 · Tisková zpráva
Sedmnáctiletý obránce Marek Ročák hned zkraje ledna opouští organizaci Ocelářů a odchází do kanadské juniorské soutěže hájit barvy Kellowna Rockets. Hlavní motivací hráče je boj o místo v letošním draftu talentů do zámořské NHL.

“Odchod Marka nás mrzí, protože byla radost sledovat jeho rozvoj. Věřím, že zkušenosti ze seniorského hokeje nabyté za Oceláře a partnerský Frýdek-Místek zúročí v kanadské juniorské soutěži tak, aby uspěl v draftu NHL. Marek se společně s agentem rozhodl přesvědčit skauty NHL v zámoří cestou kanadské juniorky. Přejeme mu hodně štěstí, aby uspěl, protože je šikovný mladý obránce s potenciálem uskutečnit si svůj sen hrát NHL,” uvedl sportovní ředitel Jan Peterek.

Ročák vyráží do Kanady po náročném půlroce, kdy postupně zasáhl do tří hokejových soutěží v Česku: juniorské DHL, Tipsport Extraligy a Chance ligy. Na přelomu roku se ale rozhodl dát přednost nabídce ze zámoří. “Draft NHL hrál v mém rozhodnutí hlavní roli. Odcházím do nejlepší juniorské soutěže na světě a moc se na to těším. Kanada je kolébka hokeje, je tam super atmosféra. Vnímám to jako velkou výzvu nejen kvůli hokeji, ale taky kvůli životu," vysvětlil rozhodnutí odejít mladičký obránce, který v letošním ročníku poprvé nahlédl do extraligy. “V Třinci je spousta silných obránců, veliká konkurence. Bylo to tady fajn, byla to pro mě velká zkušenost, ale tenhle rok mě čeká draft NHL a já chci jít za další výzvou,” dodal v rozhovoru pro klubový web Ročák.

Bio:

Marek Ročák