Tadeáš Hlávka: Musíme táhnout za jeden provaz!

01.08.2020 · Jakub Kotajny
Minulá sezóna pro něj byla první v dresu Ocelářů, navzdory tomu si na nové prostředí rychle zvykl a stal se druhým nejproduktivnějším hráčem ročníku 2004 v dorosteneckém týmu. Řeč je o Tadeáši Hlávkovi, který by v této sezoně měl patřit mezi hlavní tahouny mladých Ocelářů. V krátkém rozhovoru šestnáctiletý útočník popisuje, jak se dokázal vypořádat s dlouhou pauzou, ale i jaké jsou jeho cíle.

Minulou sezónu, která byla pro tebe první v dresu Ocelářů, nepříjemně ovlivnil koronavir. Změnila se i nějak tvoje individuální příprava po sezóně?

Ano, změnila. Trénoval jsem hlavně doma a individuálně, podle toho, co nám poslali trenéři.

Jak by jsi zhodnotil letní přípravu týmu, byla něčím zvláštní?

Zvláštní byla určitě tím, že jsme od začátku nebyli všichni spolu. Kromě toho si ale myslím, že jsme všichni v dobré kondici a připraveni na sezonu.

Každý hráč vnímá dlouhou pauzu bez ledu jinak, jaký byl návrat na kluziště pro tebe?

Bruslit jsem nezapomněl, takže dle mého názoru je všechno v pohodě.

Nečekaná situace zasáhla všechny hráče i mužstva, co bude podle tebe klíčové v příští sezóně?

Hlavní je zdraví, mimo to je však důležité, abychom všichni táhli za jeden provaz a měli dobrý kolektiv.

V minulé sezóně jsi byl s dvaadvaceti kanadskými body našim druhým nejproduktivnějším hráčem ročníku 2004, jaké cíle si dáváš pro tuto sezónu?

Rozhodně bych chtěl mít ještě více kanadských bodů, být více disciplinovaný a v neposlední řadě i platný pro tým.