Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Sváteční střelec Zahradníček: Proč se smál svému gólu?

09.01.2023 · Adam Sušovský
Možná by si ani on sám nevsadil na to, že dá v extraligovém utkání gól. Jan Zahradníček patří mezi defenzivní obránce, nejspíš i proto se v neděli ve WERK ARENĚ zasmál své brance do sítě Plzně na 5:0. Vždyť nadvakrát zakončil samostatný únik!

Když se na branku řítí Martin Růžika, Marko Daňo, nebo Libor Hudáček, fanoušci Třince a nejspíš i brankáři soupeře mají jasno o tom, že to nejspíš bude stát za to. Ale co když se tváří v tvář brankáři ve vyložené šanci objeví defenzivní specialista? 

Nedělní výhra 6:1 nad Plzní nabídla odpověď, průběžné skóre utkání totiž svým gólem na 5:0 zvyšoval obránce Jan Zahradníček. A to zcela nečekaně, přímo v samostatném úniku. Hned poté, co se vrátil na led z trestné lavice. 

"Měl jsem štěstí, jsem rád, že jsem gól dal a snad ještě nějaký přidám," řekl trošku nesměle třinecký obránce. Vzápětí ale musel vysvětlovat, proč se tolik při gólové oslavě smál. "Bylo to tou situací. Kolikrát už jsem na trestné lavici seděl a u toho si říkal, co kdybych šel při návratu na led do úniku? Co budu dělat? Teď jsem jel sám na branku, myšlenky se mi spojily, mířil jsem na vyrážečku, ale puk se odrazil naštěstí zpátky a já jen tak máchl," popsal svůj gól ze samostatného nájezdu.

Celý rozhovor s Janem Zahradníčkem si můžete pustit také v přiloženém videu.

×
Dnes v 16:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec