Sváteční podvečer ve znamení hokeje, Oceláři hostí Hradec!

16.11.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v úterý napíše své dvacáté pokračování, Oceláře čeká druhé domácí duel v řadě. Do WERK ARENY dorazí hradecký Mountfield, tedy čtvrtý tým tabulky. Oceláři v prvním vzájemném měření sil prohráli 3:5, Hradci proto mají co vracet. Duel startuje v 17 hodin, budou se na konci radovat hráči s dráčkem na hrudi?

Sponzorem úterního utkání s Hradcem Králové je společnost Rovakotan, s.r.o.

Mountfield Hradec Králové

Hradec Králové během letní přestávky značně okysličil kádr a v první polovině nové sezony patří k nejsilnějším týmům soutěže. Letní posily se pod Bílou věží skvěle adaptovaly a staly se tahouny Mountfieldu. Hradec ve svých zápasech převážně vítězí, a proto se mužstvo kouče Draisaitla stabilně pohybuje v první čtyřce. Na konci října Královéhradečtí zvítězili za tři body pětkrát v řadě a tato série skončila až minulý pátek v utkání proti Spartě Praha.

“Večer se nám vůbec nepovedl, celou dobu nebylo jasné, co jsme vlastně chtěli hrát. Respektive to co bylo připraveno, jsme nebyli schopni přenést na led, sehrávat akce, které bychom měli. Bylo to takové rozházené. Sice dopředu nějaké šance byly, ale dozadu jsme byli otevření jako kdo ví co… Takže celý večer skončí maximálně v kýblu,“ komentoval Peter Draisaitl nepovedený zápas se Spartou.

Mountfield tak svůj bodový počet nijak nerozšířil, stále se drží na hodnotě třiatřiceti bodů. To mu stačí na čtvrté místo, za třetí Spartou ale zaostává o pouhý jeden bod. Hradec má navíc k dobru zápas s Kometou. Svěřenci trenérů Petera Draisaitla a Tomáše Martince mohou pro duel v Třinci počítat s kompletní sestavou.

Poslední zápas Hradce:
13. listopadu: Mountfield HK – HC Sparta Praha 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Courchaine (Pláněk), 32. Kukumberg (Bednář) – 6. Černoch, 20. Barinka (Cingel), 22. Sabolič (Hlinka, Polášek), 33. Barinka (Sabolič, Čajkovský), 59. A. Kudrna (Mikuš, Cingel).

Sestava Hradce v posledním zápase: Kacetl – Pláněk, Vydarený, Pilař, Čáp, Dietz, Frühauf, Hronek – J. Kudrna, Knotek, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Červený, Ihnačák, Courchaine – Köhler, Vantuch, Honejsek.

Zkušený bek Karel Pilař před sezónou přestoupil ze Sparty do Mountfieldu, kde hostoval již v minulé sezóně. Pilařovi se v staronovém působišti daří, v šestnácti zápasech zaznamenal 12 bodů (4+8). FOTO: Stanislav Souček (www.mountfieldhk.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se v minulém klání proti Liberci dokázali, po dlouhých 158 minutách, gólově prosadit, k vítězství jim to ale nestačilo. Branky Plíhala a Noska sice Slezany poslaly do vedení, Bílí Tygři však dokázali srovnat a rozhodnout v prodloužení. Svěřenci trenérů Muchy a Malíka si na své konto připsali třiadvacátý bod, v tabulce jim to stačí na desátou příčku.

”Bylo vidět, že jsou kluci hodně nažhavení, navíc byla vidět větší pohoda. Bohužel jsme po dvou vstřelených gólech začali kupit mnoho individuálních chyb, vypadalo to, jako bychom měli strach o výsledek. Soupeř toho využil, byl agresivnější a využil naše chyby. V prodloužení bylo vidět, že jsou hosté ve větší pohodě,“ řekl René Mucha po nedělním duelu.

”Do kabiny přišel nový impuls, snažili jsme se o výhru. Máme jeden bod, myslím, že vzhledem k průběhu zápasu nás to mrzí. V situaci, v jaké jsme, je pro nás i ten bod dobrý. Doufám, že to pro nás bude znamenat odraz k lepším výsledkům,“ dodal David Nosek. Oceláři budou pro zítřejší zápas postrádat brankáře Petera Hamerlíka, beka Vladimíra Rotha a útočníky Kamila Krepse s Jakubem Orsavou. Do tréninkového procesu se naplno zapojil Lukáš Galvas, který je připraven nastoupit. O jeho nominaci se rozhodne po dopoledním rozbruslení.

Poslední zápas Třince:
15. listopadu: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 2:3 prodl. (0:0, 2:2, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Plíhal (M. Doudera), 23. Nosek (Růžička, Linhart) – 38. Krenželok (Bulíř, Valský), 40. Vlach (Stránský), 62. Radivojevič (Bulíř, Ševc).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík (od 21. min. Hrubec) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Klesla (C), M. Doudera, Hrabal, Adámek – Svačina, Klepiš, Dravecký – Adamský, Polanský (A), Irgl – Rufer, Plíhal, Rákos – Růžička, Kopecký, Matuš – Hrňa.

Poslední duel Ocelářů s Hradcem hraný ve WERK ARENĚ nabídl střelecké hody. Diváci viděli celkem čtrnáct branek, osm z nich padlo do sítě Mountfieldu. Dvakrát se prosadil Jakub Klepiš, bude se mu podobně dařit i v úterním klání? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

V rámci 7. kola se třinečtí představili na ledě hradeckého Mountfieldu, kde se jim obvykle daří. Tentokrát však loňským vicemistrům pšenka nevykvetla, východočeskému týmu podlehli 3:5. Za hosty se prosadili Kamil Kreps, Zbyněk Irgl, v závěru výsledek zkorigoval Jiří Polanský.

2. října 2015: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 5:3 (1:1, 3:1, 1:1).
Branky a nahrávky: 2. Courchaine (Köhler, Čáp), 27. K. Pilař (Vašíček), 36. Ihnačák (Kudrna, K. Pilař), 38. Ihnačák (Courchaine, Čáp), 51. Kudrna (Knotek) – 20. Kreps (Hrňa, Nosek), 23. Irgl (Klesla, Polanský), 60. Polanský (Hrňa, Svačina).

O zápase

Hrací den: 20. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: úterý, 17. listopadu 2015, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec