Super atmosféra a zasloužené vítězství, říká Tomáš Kundrátek

20.10.2021 · Martin Sekanina, Top foto: Lukáš Filipec
Oceláři zahájili dlouhou šňůru venkovních utkání derby zápasem na ledě Vítkovic. Hráči s drakem na prsou v OSTRAVAR ARÉNĚ zvítězili 4:1 a vyhoupli se do čela extraligové tabulky. Dvěma kanadskými body se na výhře podílel obránce Tomáš Kundrátek.

Tome, získáváte velmi důležité body z derby, s jakou vizí jste přijeli dnes do Vítkovic?
Přijeli jsme si pro tři body, ty si vezeme domů. Dopadlo to, jak to dopadlo. Ze začátku na nás Vítkovice vletěly, hrály agresivní hokej, nám se to ale povedlo skvěle ustát. První branka na konci první třetiny nás dostala nahoru. Ve třetím dějství jsme hráli velice zodpovědně, dodržovali pokyny a zaslouženě si došli pro vítězství.

Branka v samotném závěru první třetiny vás určitě nakopla a uklidnila, že?
Ten gól první byl hodně důležitý. Mazi se v první třetině musel hodně otáčet a čapat puky. Chytal opravdu skvěle a hodně nám pomohl. Pak jsme dali gól do šatny, což byla velká vzpruha.

Tvůj gól byl nesmírně důležitou odpovědí na narůstající tlak Vítkovic. Jak jsi to viděl ze svého pohledu?
Podpořil jsem útok, viděl jsem, že je přede mnou bek, tak jsem to zkusil poslat mezi jeho nohy nebo kolem. Kotouč nakonec propadl brankáři do sítě a za to jsem moc rád. Byl to takový podleďák.

Skvěle jste zvládli i oslabení, jak to z pozice obránce hodnotíš?
Kluci skvěle blokovali, musím pochválit všechny, co chodili na oslabení. Hráli obětavě, dělali to, co měli, dobře stáli v boxu. Bylo skvělé se na ně dívat, nechali tam srdce.

Jak bys zhodnotil atmosféru, která vás provázela dnešním zápasem?
Atmosféra byla super, oba fankluby byly skvělé. Jsme moc rádi, že nás přijeli podpořit třinečtí fanoušci. Moc jim za to děkujeme.

Jak obránce Tomáš Kundrátek hodnotil první čtvrtinu letošní sezony a vyhlíží dlouhý venkovní trip, který Oceláře čeká? To se dozvíte v zítřejším pokračování!