Střelec Kundrátek: Škoda, že mé branky nepomohly k výhře

12.12.2021 · Šárka Kolková
Třetí adventní neděle ve znamení souboje s Plzní. Domácí byli střelecky velmi aktivní, dokonce skórovali v oslabení. Na výhru to ale nestačilo. Třináct vteřin před koncem základní hrací doby rozhodl kapitán hostujícího kádru Petr Čerešňák. Utkání hodnotí dnešní dvougólový střelec Tomáš Kundrátek.

Jak hodnotíš dnešní duel s Plzní?
Pro nás to dopadlo tak, jak to dopadlo. Je to velká škoda.

Co se ti honilo hlavou, když Plzeň vstřelila třetí branku?
Takových branek jsem za kariéru viděl hodně. Skočilo to tam. Káca podával celý zápas skvělý výkon a celou sezonu podává. To se v hokeji prostě stává.

Dnes jsi vzal góly na sebe a tvá bilance je 8+6. Co jsi na sobě změnil?
Nic jsem nezměnil. Jednoduše se snažím zápas od zápasu a teď to začalo padat, určitě mám za to radost. Škoda, že to dneska nepomohlo k vítězství.

Padá ti to převážně proti Plzni? I na jejich ledě jsi skóroval, dnes doma dokonce dvakrát.
Nevím, jestli jsem v Plzni dával, ale jsem za to rád.

Nejsi smutný z toho, že jako obránce dáš dva góly a stejně se nevyhraje?
Tak to je. Je jedno jestli to dává Petr nebo Pavel. Dnes to nevyšlo a my během pauzy potrénujeme a jdeme znovu na další utkání.

Tvůj druhý gól byl typický na obránce. Jak jsi se zjevil u té první branky? Proč jsi se rozhodl zabrzdit a ne objet branku?
Byla tam mezera a já jsem to zkusil, vyšlo to. Bylo to u naší střídačky a Erik mi to skvěle nachystal. Se štěstím to spadlo. Vypadalo to asi trochu komicky, já sám jsem byl z toho překvapený, ale jak říkám, s dávkou štěstí se to tam dokopalo.

Zatím se stává, že jednou vyhrajete, pak prohrajete. Čím to je, že máte takovou sílu a psychicky se dokážete přenést přes porážky?
My se snažíme neprohrávat žádný zápas. Bohužel, teď jsme to nedotáhli do vítězného konce a takový je hokej. Musíme se podívat, co se stalo. Zbytečně jsme nedali některé šance, které jsme měli.

Dokonce vám tam cinklo pět tyček.
Byly tam i nějaké tyčky, je to škoda. Snažili jsme se, ale nedokázali jsme to dnes urvat.

Necítíte se v krizi?
Nemyslím si, že máme období krize. Jedeme každé utkání naplno. Bojujeme.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary