Starší dorost skolil Plameny a bere další body!

26.11.2017 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Domácí premiéru v nadstavbové části obstaral souboj se Žďárem. Po čtyřiceti minutách Oceláři vedli 3:1, hosté ale krátce po návratu z kabin snížili na rozdíl jediné trefy. Vyrovnání ovšem svěřenci trenéra Muchy nepřipustili a gólem do prázdné klece potvrdili své tříbodové vítězství.
B2, neděle 26.11.2017
Žďár nad Sázavou
4:2
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:1  Branky a nahrávky: 14. Matěj (Geidl, P. Adámek), 30. S. Radzienciak (Indrst), 40. Matěj (P. Adámek, Krč), 60. Plandor (Homola, Čmiel) – 38. Gergel (Nagy), 44. Pytlík (Nagy, Černohorský). Rozhodčí: Šutara – Ganger, Tomis. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 41:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Ochman – Weber, S. Radzienciak, Konderla, J. Adámek, P. Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Mikler, Macháček, Zoubek, Stebel, Čmiel, Plandor
Radosta (41. Novotný) – Černohorský, Junek, Čermák, Klodner, Poizl, Budín – Konečný, Dospěl, Pytlík, Jindra, Kuluris, Marguš, Puczek, Nagy, Gergel, Vašíček

Vstup do zápasu byl v režii Plamenů. Už po minutě hry dostali hosté k dispozici početní výhodu a během ní vyslali několik nebezpečných střel, Ochman ale puk za svá záda nepustil. Krátce nato se dělovkou od modré prezentoval Petr Adámek a po této ráně zachránila Žďár branková konstrukce.

Vzápětí došlo na další přesilovku SKLH, byli to ale Oceláři, kdo málem skóroval. V mezikruží se s pukem ocitl Matěj, v dobré příležitosti ale přestřelil. O chvíli později ovšem Pavel Matěj vypálil z levé strany a přesná střela prosvištěla až za záda Radosty. Po dvaceti minutách tedy Třinec vedl 1:0.

Také do druhé periody vstoupili aktivněji hosté, svou převahu ale v gól nepřetavili. V oslabení navíc mohl skórovat Geidl, který ale z mezikruží přestřelil. A radovat se nemohl ani Plandor. Domácí útočník se ocitl před Radostou, z těžké pozice ale nezakončil přesně.

Poté už ale Oceláři zvedali ruce nad hlavy. Po nepřehledné situaci dopravil puk do sítě Szymon Radzienciak a zaznamenal svůj první gól v letošní sezóně. Plameny mohly snížit v další početní výhodě, uklidit poskakující puk za Ochmana se jim ale nepovedlo. V čase 37:08 už se ovšem hosté radovali, když do třinecké sítě zapadla rána Lukáše Gergela od modré.

V závěru druhé části si ale Oceláři vzali svůj dvougólový náskok zpět. Po přihrávce Petra Adámka zacílil přesně Pavel Matěj a upravil na 3:1. Žďár mohl velmi rychle kontrovat, proti střele Klodnera do odkryté části klece se ale stačil Ochman přesunout včas.

Do závěrečné třetiny vstoupily Plameny s Jiřím Novotným v brance a s viditelnou touhou po snížení. V čase 43:24 se hosté dočkali. Ránu Nagyho domácí gólman pouze vyrazil a na dorážku Jaromíra Pytlíka už byl krátký. O chvíli později mohl zkompletovat hattrick Matěj, který ale z těsné blízkosti nezamířil přesně.

Definitivní pojistku na vítězství Ocelářů tak dal až Jiří Plandor při žďárské hře bez brankáře. Domácí útočník nabral puk ve středním pásmu, napálil jej do prázdné sítě a stanovil konečné skóre na 4:2 pro Třinec.