Starší dorost ovládl utkání proti Litvínovu!

17.12.2010 · Daniel Ježek
Mrazivý páteční podvečer přinesl měření sil mezi celky z Třince a Litvínova. Svěřenci trenéra Romana Ciencialy byli od úvodních minut lepším týmem, a zaslouženě si tak na své konto připsali tři body. Největší zásluhu na tomto vítězství má gólman Daniel Chvostek, který za svá záda nepropustil jediný kotouč!
II. 3., pátek 17.12.2010
Litvínov
2:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 29. Pargáč (Vrabel), 52. Matuš (Rapáč). Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0.
Chvostek D. - Bezuška, Kurzok, Blahuta, Pargáč, Valíček, Jonáš, Štencel, Běhal - Faksa, Sovák, Ohera, Ižacký, Chvostek M., Samek, Franek, Rapáč, Vrabel, Matěj, Jaroš, Matuš
Soukup - Bittner, Kasal, Theimer, Strejček, Svoboda, Fučík, Cvrk, Válek - Zdeněk, Procházka, Trübenekr, Písařík, Malík, Mical, Malec, Řehulka, Čeřovský

Úvodní třetina se nesla v duchu: Třinec útočí, Litvínov brání. Domácí byli od úvodního buly viditelně aktivnějším týmem, hosté měli problémy s bráněním rychlých třineckých útočníků, a tak se jen sporadicky dostávali k ohrožení Chvostkovy branky. Hosty celou první periodu držel svými spolehlivými zákroky gólman Soukup. Již po necelé minutě hry se do úniku dostal Michal Chvostek. Svým blafákem se mu podařilo oklamat brankáře hostů, nicméně jeho střela skončila o pár centimetrů mimo. O další rozruch v pásmu hostů se starala především dvojice Faksa - Rapáč. Nejprve, v sedmé minutě, vybojoval Faksa puk za brankou. Svým pasem se snažil najít Rapáče, ten si ale neseřídil mířidla, a tak se skóre zápasu neměnilo. V závěru první dvacetiminutovky jsme byli svědky prvního vyloučení. Domácí hráli ve čtyřech, a tak se čekal nápor hostů. Opak byl ale pravdou. Do přečíslení dvou na jednoho se dostali Faksa s Rapáčem. Druhý jmenovaný však nedokázal zkrotit přihrávku, tudíž šly oba celky do kabin za nerozhodného stavu.

Prostřední část již nebyla tak svižná jako ta první, ale i v této dvacetiminutovce si oba celky dokázaly vytvořit pár nadějných a pohledných akcí. Vše začal v sedmé minutě této periody Radek Faksa, který dokázal obehrát tři protihráče. Bekhendová střela ale neměla gólové parametry, a tak se skóre utkání neměnilo. To, co se nepovedlo Faksovi, se o necelé dvě minuty později povedlo Jiřímu Pargáčovi. Domácí v té době hráli v početní výhodě, když se po rychlé kombinaci útočné trojice Ocelářů přesnou ranou prosadil právě Jiří Pargáč, který tak otevřel skóre utkání. Vedení domácím nemuselo vydržet dlouho, jelikož se o necelou minutu později podařilo Jakubovi Zdeňkovi překonat brankáře Chvostka. Ten si ale před touto periodou dobře postavil své tyče, a právě ta levá jej zachránila od pohromy. Závěrečnou pětiminutovku této třetiny ovládli opět domácí, a nebýt výborně chytajícího Soukupa, mohlo být utkání dávno rozhodnuté.

Také závěrečná část byla pod taktovkou domácího týmu. Oceláři byli častěji u puku, jednogólové vedení se jim ale nedařilo zvýšit. Po odehraných šesti minutách této třetiny se k puku dostal Radek Faksa. Přes celou šířku kluziště adresoval svou přihrávku na najíždějícího Branislava Rapáče, kterému k úspěchu scházela pouze přesnější muška. Po deseti minutách třetí části opět stálo hokejové štěstí při brankáři hostů. Před jeho brankou se totiž strhla taková tlačenice, že ani sám Soukup nedokázal odhadnout, kde se právě černá guma nachází. Nakonec se ale kotouči do branky Litvínova nechtělo, a tak se hosté ubránili.

Padesátá druhá minuta se pro hosty stala osudnou. Nejprve se totiž do tyče trefil Jan Trübenekr, a z následného protiútoku se domácím podařilo vsítit druhou branku. Zasloužil se o to Radim Matuš, který se po pasu Rapáče nemýlil. Hosté se ke konci utkání ještě snažili něco s výsledkem udělat, brzdou jim ale byly časté prohřešky proti pravidlům. Oceláři Třinec si tak připsali do tabulky další tři body.