Stachura bude reprezentovat Česko na eWorld Championship

30.06.2022 · Adam Sušovský
Oceláři Třinec budou mít svého zástupce na blížícím se mistrovství světa organizace IIHF ve hře NHL 22. Josef "Pepcastachurcik" Stachura figuruje v nominaci České republiky a netají vysoké ambice.

Už tři roky Oceláři dominují tuzemské extralize na ledě a neméně úspěšní jsou také na úrovni stále populárnějšího esportu. Třinecký hráč Josef "Pepcastachurcik" Stachura se ve hře NHL 22 kvalifikoval už podruhé na blížící se světový šampionát organizace IIHF.

"Nominace na MS je úplně nejvíc, reprezentovat Česko je pro mě obrovská čest, podařilo se mi to již podruhé, a to je neskutečné," říká Stachurčík, který v české kvalifikaci suverénně ovládl xboxovou část.

Stachurčík, který Oceláře reprezentuje v Enyaq Hockey League, tak završil povedenou sezonu, v níž ovládl 86% zápasů ve formátu 1v1. Na šampionátu ho v reprezentaci České republiky ve dvojici doplní ještě pardubický Adam  "Dzouvi" Menšík.

"Náš cíl by měla být medaile, myslím, že bychom mohli být černými koni turnaje," líčí Stachurčík.

"K největším favoritům turnaje budou patřit tradičně Finové a Švédové, já jsem hrozně zvědavý na Kanadu i USA, mimo jiné i na to, jak se popasují s připojením k internetu," říká.

eWorld Championship startuje na začátku července, nové mistry světa budeme znát přibližně o dva týdny později.

"Skupinovou fázi turnaje odehraju z domu. Pokud přes skupiny postoupíme do play off, vypadá to, že budeme hrát v Praze ze studia," říká třinecký reprezentant. "Formát turnaje je takový, že jsme v týmu dva. Já budu hrát na xboxu, Adam na play stationu. Za každé naše vítězství se do tabulky přičítají dva body," uzavírá Stachurčík.

Češi v základní skupině narazí na reprezentační dvojice Švédska, Rakouska, Kazachstánu a Japonska.