Sportovní ředitel Jan Peterek: Reprezentační nominace a souboj o první místo se Spartou

05.02.2021 · Redakce
Hned trojice hráčů je ve výběru reprezentačního trenéra Filipa Pešána na Švédské hry v Malmö. Na třetí díl série Euro Hockey Tour trenér ukázal na útočníky Matěje Stránského, Michaela Špačka a obránce Davida Musila. Ti tak v pondělí s reprezentací odcestují do Švédska.

Bílí Tygři Liberec, Tappara Tampere a Oceláři Třinec. Ze všech evropských klubů jsou to tyhle tři týmy, které české reprezentaci dodaly hned tři hráče na nejbližší reprezentační akci. Jak to vám zní?

Jsme vždy rádi, když mají trenéři národního týmu o Oceláře zájem. Je to vizitka kvality nejenom samotných hráčů, ale také dobré práce našich trenérů a realizačního týmu, kteří mají velkou zásluhu na současných výsledcích a výkonech nominovaných. David Musil, Matěj Stránský a Michael Špaček hrají ve výborné formě. Co mě mrzí je, že nenastoupí v úterý do zápasu se Spartou, kde půjde nejspíš o první místo v tabulce. A zároveň si příliš neodpočinou.

S ohledem na výkonnost a roli těch hráčů v týmu to jsou docela bolestivé absence…

Pravda je, že jsme vyhověli požadavku reprezentace na nominování všech tří zmiňovaných díky ujištění, že i z týmu našeho úterního soupeře pojedou tři hráči. Nakonec budou Spartě chybět pouze dva Davidové - Němeček a Tomášek. Z rozhovoru s reprezentačním trenérem Filipem Pešánem přitom vím, že v nominaci měl i jiné varianty tří hráčů - Michala Řepíka, Vladimíra Sobotku a Lukáše Rouska. Ti se omluvili ze zdravotních důvodů. Zdraví je na prvním místě!

Takže jak moc budou Stránský se Špačkem a Musilem Ocelářům chybět?

Všichni naši nominovaní hráči patří mezi rozdílové, jejich role v týmu je důležitá pro celkovou hru. Takový Matěj Stránský je v současnosti nejlepším extraligovým střelcem, Michael Špaček po příchodu k Ocelářům drží průměr jednoho bodu na zápas a David Musil je neuvěřitelný pracant a srdcař, který nevypustí jediný souboj. Všichni tři jsou důležitou součástí letošních výsledků. Samozřejmě, že reprezentace je pro český hokej nejdůležitější. Pro naše fanoušky, sponzory, partnery i samotné hráče, je však v současnosti prioritní právě boj o první místo Tipsport extraligy! Bude to vysílat Česká televize v přímém přenosu a je velká škoda, že tak atraktivní utkání nebudeme hrát v plných sestavách. Máme v současnosti na marodce další tři hráče, nad jejichž startem visí otazník.

Zápas se Spartou nešel přeložit?

Termínová listina je nyní neúprosná. Únor je nejkratší měsíc a my v něm musíme sehrát 10 duelů, osm z toho venku. Což znamená moc a moc cestování. Takže odpověď je, že zápas nešel přeložit. Každá hodina odpočinku je důležitá, kluci jsou pobouchaní.

Co říkáte na přání reprezentačního trenéra Filipa Pešána, aby se extraliga nehrála v reprezentační pauze?

S tím nejde nic jiného než souhlasit. Jenže tato sezona je poznamenaná pandemií. Týmy byly v karanténě, pak se na měsíc úplně zastavila extraliga. Aby se stihl odehrát plnohodnotný ročník, je ta termínová listina hodně nahuštěná. Bohužel to tentokrát vyšlo tak, že nás čeká jeden z nejdůležitějších duelů základní části zrovna v repre pauze.