Spláchne vítězná vlna také Litvínov?

01.10.2009 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Po dvou veledůležitých výhrách na Spartě v a Plzni čeká Oceláře domácí zápas s papírově slabším protivníkem. Na led Werk arény přijede, letos velmi tápající, Litvínov. Zápas bude zahájen v pátek 2. října od 17 hodin. Sponzorem utkání je společnost MDOK Šperka, s.r.o. - zámečnické práce.

Po dvou zápasech venku nastoupí v pátek 2. října Oceláři před vlastním publikem. Jejich síly prověří na ledě Werk arény severočeský Litvínov. Oceláři budou bojovat o důležité tři body, které by je v tabulce mohly vynést až na druhé místo, hosté o body, které by je přiblížily vyrovnanému středu tabulky. Úvod soutěže se totiž Litvínovu vůbec nevydařil.

O soupeři

Litvínov se v minulém zápase vzepjal k zlepšenému výkonu. Na domácím stadionu Ivana Hlinky přehrál Spartu vysoko 6:5 v samostatných nájezdech. V tabulce však loni třetí tým po základní části pokulhává u samého dna. S devíti body na kontě patří Chemikům předposlední příčka. Navíc na hřišti soupeře bodoval pouze v Karlových Varech. Špatné výkony Chemiků v úvodu soutěže měly za následek také rezignaci trenéra Hübla. Na střídačku se postavil Jiří Kučera , pomáhat mu bude hrající asistent Jiří Šlégr. Ten však v utkání s Třincem nenastoupí kvůli stálým potížím se zády.

Hlavní opory:

Největší ztráta by měla být absence právě kapitána Šlégra, opory zadních řad Chemiků. V útoku se Severočeši spoléhají na Roberta Reichela a Františka Lukeše. Zkušený centr a olympijský vítěz táhne útok Západočechů již několik sezón. Kvalitní výkony navíc předvádí i reprezentační útočník František Lukeš. Reichel posbíral v letošní sezóně 6 kanadských bodů za 4 branky a 2 asistence. František Lukeš letos zatížil konto soupeřů dvěma góly, ke kterým přidal 5 asistencí.

Předchozí zápasy Litvínova:

Úvod soutěže „Cheze“ nevyšel. Po sérii šesti proher v řadě položil svou funkci trenér Hübl. V minulém kole ale Litvínov zabojoval a přestřílel na svém ledě Spartu 6:5 po nájezdech. Podaří se na poslední výhru Západočechům navázat na ledě Werk arény?

Statistiky:

Umístění v tabulce: 13.
Bilance: 10 zápasů, 2-1-1-6, skóre 24:38, 9 bodů
Bilance venku: 5 zápasů, 1-0-0-4, skóre 10:22, 3 body
Lídr kanadského bodování: František Lukeš 7 (2+5)
Nejlepší střelec: Robert Reichel 4
Nejlepší nahrávač: František Lukeš 5
Nejproduktivnější obránce: Miloslav Gureň 3 (1+2)
Nejtrestanější hráč: Radim Skuhrovec 45
Nejlepší v +/-: Roman Vopat +2
Brankáři: Jaroslav Hübl, 9 zápasů - 3 výhry a 6 proher, úsp. 90,77 %, prům. 3,05 g/z
Petr Franěk, 3 zápasy - 1 výhra a 2 prohry, úsp. 82,86 %, prům. 6,32 g/z

O Ocelářích

Třinecké čekal v tomto týdnu náročný program v podobě dvou zápasů na venkovím kluzišti. Obě náročné utkání na Spartě a v Plzni Oceláři zvládli na jedničku. Domů pod Javorový přijíždí v červeném autobuse s pěti body a vezou si sebou čtvrtou příčku v extraligové tabulce. V zápase s Litvínovem by se měl do sestavy Ocelářů navíc vrátit Jozef Balej, což znamená, že budou mít trenéři k dispozici kompletní kádr. Případné vítězství by za určitých okolností mohlo Oceláře vynést na druhé místo za suverenní Vítkovice.

Hlavní opory:

Třinecká mašina šlape. Prvním extraligovým gólem se na Spartě probudil Ladislav Kohn (3+8). Čtyřiatřicetiletý útočník navíc na svůj premiérový zásah navázal také v Plzni, které nadělil branky dvě. V bráně zářil v obou předchozích zápasech výborný Tomáš Duba, v obraně se zase daří Malcovi. Se šesti kanadskými body (1+5) a pěti kladnými za účast na ledě při vstřelené brance vede společně se Semanem (3+3) produktivitu obránců.

Předchozí zápasy Třince:

Třinecký stroj nabral velmi vysoké obrátky. V posledních dvou duelech uspěl na ledě, ne ledajakých, soupeřů. Výprask 5:2 si z vlastního ledu odnesla Sparta, třetí domácí prohru v samostatných nájezdech v řadě zažila s Třincem Plzeň. V posledních šesti zápasech Oceláři pouze jednou zaváhali. Jejich výborné výsledky je vynesly až na čtvrtou příčku extraligové tabulky. Na neoslnivé výsledky v úvodu soutěže je, zdá se být, zapomenuto.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 4.
Bilance: 10 zápasů, 5-1-1-3, skóre 33:26, 18 bodů
Bilance doma: 4 zápasy, 2-0-1-1, skóre 12:10, 7 body
Lídr kanadského bodování: Martin Růžička 11 (5+6)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 5
Nejlepší nahrávač: Ladislav Kohn 8
Nejproduktivnější obránce: Daniel Seman 6 (3+3)
Nejtrestanější hráč: Jiří Polanský 28
Nejlepší v +/-: Rostislav Martynek +8
Brankáři: Tomáš Duba, 5 zápasů - 4 výhry a 1 prohra, úsp. 93,82 %, prům. 2,17 g/z
Peter Hamerlík, 5 zápasů - 2 výhry a 3 prohry, úsp. 91,28 %, prům. 2,98 g/z

O zápase

Úvodní buly v zápase mezi Třincem a Litvínovem bude vhozeno v 17.00h. Jako tradičně pro vás redakce chystá on-line přenos. Sponzorem pátečního duelu je společnost MDOK Šperka, s.r.o. - zámečnické práce.

Sestavy z minulého zápasu:

HC Benzina Litvínov: J. Hübl - Kroupa, Kubát, Švarný, Skuhrovec, Punčochář, Gureň, Stříteský, O. Poživil - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Bojer - J. Černý, Vopat, Trávníček - Majdan, Gerhát, Heinisch.

HC Oceláři Třinec: Duba - Seman, Malec, Zíb, Lojek, Cartelli, Výtisk, Hrabal, Andersons - Polanský, Kohn, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Martynek - Tomas, Polák, Hampl - Kanko, Ostřížek, Podešva.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno