Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Soupeře do předkola si nevybíráme, shodují se Peterek a Zíb

27.02.2012 · Martin Stebel
Poslední epizoda v základní části ročníku 2011/12 dopadla lépe pro hráče s rytířem Vítkem na hrudi, kteří přetlačili Třinec 5:3. Rivalem Ocelářů pro předkolo bude od středy zlínské PSG. O vyhlídkách do vyřazovacích bojů jsme v útrobách ostravské arény hovořili s Janem Peterkem a Lukášem Zíbem.

Pánové, vraťme se ještě k neúspěšné derby konfrontaci...

JP: Vítkovice nastoupily velice aktivně a trochu nás překvapily. Domácí šli za výhrou víc. Věřil jsem až do konce, že odtud můžeme odvézt body. Měli jsme šance i v power-play. Věřil jsem, že tam něco spadne, ale bohužel. Trefil to až Jirka Burger na druhé straně...

LZ: Neodehráli jsme tady špatné utkání. Větší část zápasu jsme měli více ze hry, rozhodly naše individuální chyby a výborný Málek. Předtím jsme dvakrát vyhráli a musíme se do dalších zápasů dívat pozitivně.

Hrálo se ve vysokém tempu, v některých momentech to už mohlo připomínat play-off...

JP: Souhlasím. Byl to pěkný hokej, hrálo se nahoru-dolů, spousta soubojů na obou stranách. Divákům se zápas rozhodně mohl líbit. Bylo tam hodně střel, mnoho šancí. Byl to skutečně zápas s parametry play-off.

LZ: Domácí měli výborný nástup, v úvodu jsme inkasovali, což zápas docela ovlivnilo. Tým byl trochu opařený. Poté jsme byli lepším mužstvem, převaha byla na naší straně. Je škoda, že jsme nebyli produktivnější.


Neúspěch v Ostravě znamená nutnost zahájit předkolo na kluzišti soupeře...

JP: Nebudeme začínat doma, což nás může mrzet. Už se to stalo a nemá cenu nad tím brečet, musíme se s tím srovnat. Ve Zlíně chceme alespoň jeden zápas uhrát. Věřím, že vytyčený cíl splníme.

LZ: Není nic špatného na tom, že začínáme na ledě soupeře, jelikož letos jsme venku asi lepší než doma. Bude to možná znít jako hrozné klišé, ale v play-off si člověk soupeře nevybírá, pokud chceme postoupit, musíme porazit všechny. Připravíme se, naladíme se a jdeme na to.

Co říct na téma Zlín? V letošní sezoně máte s tímto rivalem negativní bilanci...

JP: Máme prostě Zlín a bereme to jako holý fakt. V předkole si nelze vybírat. Kladno, Brno Zlín. Jsou to všechno dobří soupeři. Pokud chce člověk uspět, musí porazit každého, kdo zrovna příjde do cesty.

LZ: Mají propracovaný obranný systém, standardně nedostávají moc branek, jsou schopní vyhrát i na dva góly. Odehráli jsme proti nim čtyři zápasy, víme jaký to je soupeř, myslím proto, že je máme přečtené.


"Ševci" jsou proslulí svým precizním defenzivním systémem, letos má proti vám výbornou fazónu Luboš Horčička. Co by na ně mohlo platit? Jaký recept nabízíte?

JP: Zlín je opravdu pověstný skvělou obranou, snaží se zápasy rozhodovat v přesilovkách, což je jejich silná zbraň. Jejich první formace s Leškou a Hamrlíkem je famózní. Nebudeme ale koukat na soupeře, chceme se koncentrovat na svůj výkon. Loni jsme byli mistři a pokud chceme i letos uspět, musíme začít pořádně hrát.

LZ: Nebereme to jako souboj s Horčičkou, jak by se mohlo zdát. Je to play-off, je to svým způsobem válka. Je to tým proti týmu, dvě armády proti sobě. Důležité je teď třikrát vyhrát. Koho mají v brance je úplně jedno. Jsem přesvědčen, že i my jsme schopní zápas poctivě odbránit a nedostávat góly. Zrovna jak brání Zlín, umíme i my hrát ze zabezpečené defenzivy, což jsme letos několikrát ukázali. Vyhraje lepší. Pevně věřím, že to budeme my.