Souhrn přípravy a Ligy mistrů v podání Ocelářů

07.09.2014 · Michal Samiec
V předsezónním letním zápolení Oceláři mezi 31. červencem, kdy zápasem s Libercem otevírali novou WERK ARENU, a 6. září, kdy se představili ve čtvrtém zápase Champions Hockey League v Norsku proti Stavangeru, sehráli celkem 11 utkání – úspěšní byli zhruba ze dvou třetin. Nejlepším střelcem týmu byl Orsava.

Oceláři zažili výjimečnou přípravu, souvisí to s celkem radikální proměnou týmu způsobenou odchodem držitele extraligových a třineckých rekordů Martina Růžičky a tří velezkušených útočníků Bonk, Peterka a Varadi. Třinecké vedení přivedlo místo nich nové muže a mužstvo si nevedlo vůbec špatně, vyhrálo sedm zápasů, triufmovalo v domácím Steel Cupu a vedlo si také výborně v prvních dvou třetinách základní skupiny Champions Hockey League, kdy zejména domácí výhra 7:0 nad Bernem byla spektakulární.

Novinkou letní přípravy 2014 byl výše zmíněný Steel Cup, jehož první ročník se pod Javorovým konal v polovině srpna. Turnaje se zúčastnily týmy z měst, v nichž funguje velký metalurgický závod – kromě Třince se představili hráči regionálního rivala z Vítkovic, východoslovenských Košic a Čerepovce, města z Vologdské oblasti ze západního Ruska. Oceláři celý turnaj i přes úvodní porážku s Vítkovicemi nakonec o lepší skóre vyhráli. Případné pokračování turnaje bude mít místo v srpnu 2015.

1. přípravný zápas, čtvrtek 31. července 2014
HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec
6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Adamský (Polanský, Pisárik), 8. Hrňa, 26. Gašparovič (Adamský), 35. Dravecký, 41. Žejdl (Rákos, Kindl), 54. Žejdl – 33. Skalický (Škoula), 46. Říha (Bartek, Bulík). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5200.

2. přípravný zápas, pátek 1. srpna 2014
HC Oceláři Třinec – HC Olomouc
1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 41. Kreps (Rufer) - 18. Houdek (Kucharczyk), 19. Knotek (Pekr). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2228.

3. přípravný zápas, úterý 5. srpna 2014
HC Oceláři Třinec – Dinamo Minsk
2:3 sn. (0:0, 0:2, 2:0/0:0)
Branky a nahrávky: 45. Rákos (Žejdl), 51. Rákos (Žejdl) – 22. Gavrus (Szczechura), 29. Krajíček (Cheechoo), rozhodující nájezd: Ellison. Vyloučení: 5:6, navíc Linglet (MIN) trest 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3375.

4. přípravný zápas, čtvrtek 7. srpna 2014
PSG Zlín – HC Oceláři Třinec
3:6 (1:3, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Kubiš (Vlach), 34. Ondráček (Matějíček) 56. Balaštík (Vlach) – 8. Nosek (Polanský, Chmielewski), 14. Polanský (Irgl, Gašparovič), 14. Nosek (Gašparovič, Matuš), 26. Orsava (Žejdl, Dravecký), 41. Orsava (Irgl, Nosek), 60. Irgl (Orsava). Vyloučení: 8:8, navíc Sedláček (Zlín) na 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1246.

5. přípravný zápas (Steel Cup), úterý 12. srpna 2014
HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel
2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Klesla (Žejdl, Rufer), 47. Kreps (Orsava) – 8. Svačina (TS), 17. Zdráhal (Kucsera), 60. Svačina (Němec). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3817.

6. přípravný zápas (Steel Cup), čtvrtek 14. srpna 2014
HC Oceláři Třinec – HC Košice
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Dravecký (Kindl, Žejdl), 38. Polanský (Trončinský), 51. Cienciala (Růžička, Linhart), 55. Irgl (Adamský, Polanský). Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2847.

7. přípravný zápas, pátek 15. srpna 2014
HC Oceláři Třinec – Severstal Čerepovec
4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 12. Růžička (Doudera, Dravecký), 49. Trončinský (Polanský), 51. Kreps (Dravecký), 59. Adamský (Polanský) – 11. Chernov (Stasenko), 27. Berdnikov (Monakhov), 36. Mons (Kagarlitskyiy). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2412.

1. zápas Champions Hockey League, čtvrtek 21. srpna 2014
HC Oceláři Třinec – SC Bern
7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Polanský (Irgl, Adamský), 11. Nosek (Polanský, Irgl), 21. Polanský (Irgl, Žejdl), 37. Trončinský, 39. Linhart (Dravecký), 57. Orsava (Klesla), 58. Orsava (Polanský). Vyloučení: 6:8, navíc Chmielewski 5 min. a do konce, Klesla – Krueger, Reichert všichni 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3723.

2. zápas Champions Hockey League, sobota 23. srpna 2014
HC Oceláři Třinec – Stavanger Oilers
4:5 (1:1, 2:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Polanský (Linhart), 31. Matuš (Roth), 34. Zíb (Polanský, Trončinský), 43. Matuš (Trončinský) – 6. Plastino (Dahl-Andersen, Soares), 25. Kissel (Daoust, Dahl-Andersen), 28. Soares (Veideman), 32. Dahl-Andersen, 56. Plastino (Kissel, Hallem). Vyloučení: 9:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 2875.

3. zápas Champions Hockey League, čtvrtek 4. září 2014
SC Bern – HC Oceláři Třinec
0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Orsava (Jašek), 7. Žejdl (Polanský, Nosek), 20. Žejdl (Nosek, Trončinský), 33. Orsava (Matuš). Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4677.

4. zápas Champions Hockey League, sobota 6. září 2014
Stavanger Oilers – HC Oceláři Třinec
2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Trettenes (Kissel, Daoust), 12. Kissel (Kristiansen) – 4. Irgl (Polanský, Rufer), 19. Irgl, 32. Dravecký. Vyloučení: 10:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3551.

Letos se třinečtí brankáři časem stráveným v brankovišti podělili rovnoměrně. Šimon Hrubec odchytal o 55 minut více, měl mírně nižší brankový průměr (2 góly na zápas) a odchytal o jedno čisté konto více (Hrubec 2, Hamerlík 1). Rozhodnutí, kdo vstoupí do nové sezóny jako jednička, udělají trenéři zřejmě těsně před startem nové sezóny.

Přípravné zápasy: 4 zápasy, 2-0-1-1, skóre 15:10
Steel Cup: 3 zápasy, 2-0-0-1, skóre 10:6
Champions Hockey League: 4 zápasy, 3-0-0-1, skóre 18:7
Celková bilance – léto 2014: 11 zápasů, 7-0-1-3, skóre 43:23

Oceláře ještě v této sezóně kromě Tipsport extraligy čeká určitě Champions Hockey League. V základní skupině ještě musejí odehrát dva zápasy proti Tappaře Tampere – v úterý 23. září na domácím ledě a v úterý 7. října ve Finsku. Dle výsledků všech zbývajících zápasů se následně ukáže, zda Oceláři přidají ještě nějaké duely v play-off této nově vzniklé soutěže.