Snajpr dorostenců Cedzo: Soutěžní zápas na nájezdy jsem ještě nejel

12.03.2022 · Šárka Kolková
Třinečtí dorostenci vyhráli druhé utkání na ledě Chomutova, ale postup do čtvrtfinále se nerodil vůbec lehce, neboť Oceláři stahovali manko tří gólů. Vyrovnat se jim podařilo ještě před koncem třetí třetiny, a protože prodloužení nerozhodlo, muselo se jít do nájezdů. Domácí brankář nezastavil Šimona Pohludku ani rozhodujícího střelce Adama Cedza, který prozradil, jak celou sérii vnímal.

Svěřencům trenéra Malíka se podařilo cosi neobvyklého. S cílem získat rozhodující druhé vítězství v osmifinále play off se Oceláři vydali do ROCKNET ARENY v Chomutově. Utkání pro Slezany nevypadalo vůbec dobře. Třinečtí prohrávali v průběhu druhé třetiny 0:3.

Hosty zásadně nakopla trefa Petra Sikory, který se prosadil vteřinu před koncem druhé třetiny. V té třetí dorostenci zabrali. Kapitán Patrik Masnica přidal kontaktní gól a Miroslav Holinka se prosadil při hře v šesti bez brankáře.

"Chtěli jsme vyhrát už od začátku a stále jsme věřili. Byl to super týmový výkon," neskrývá nadšení Adam Cedzo.

Utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých úspěšný pokus zapsal i slovenský exekutor. "Je to zajímavé. Mám pocit, že soutěžní zápas, který by rozsoudily nájezdy, jsem ještě nezažil. Jsem rád, že to dopadlo dobře," uvedl šťastný střelec.

Euforie po nájezdech nebrala konce. Oceláři se radovali z postupu do čtvrtfinále, kde by chtěli ve své spanilé jízdě pokračovat. Důležitá bude i úloha Cedza, který během dvou dosavadních utkání play off dosáhl na parádní čtyři body i klíčový nájezd.

"Byl to super pocit. Všichni jsme šťastní, že jsme sérii ukončili takovým způsobem. Prostě paráda, ale jdeme dál," pronesl slovenský snajpr.

Série s Piráty třinecké mladíky psychicky posunula. Obrat z 0:3 však zároveň zvedá varovný prst pro všechny budoucí soupeře, kteří si na nebezpečnou ofenzivu Ocelářů musí dávat pozor a nepodceňovat ani dobře rozehrané duely. "Myslím si, že nás tato série velmi nakopla a ukázala, co je to play off, protože skoro nikdo z nás vyřazovací část ještě nehrál," uzavřel Adam Cedzo.