Slušně jsem si zachytal, potvrdil šťastný Hamerlík

10.09.2009 · Martin Stebel
Povedenou premiéru v české extralize zažil slovenský gólman Peter Hamerlík. Ve středečním podvečeru na ledě pražské O2 arény se výraznou měrou přičinil k triumfu Ocelářů 5:4. Svými bravurními zákroky častokrát přiváděl domácí hráče téměř k zoufalství. Po zápase jsme unaveného, ale spokojeného strážce svatyně krátce vyzpovídali u šaten.

Petře, gratulace ke třem bodům i spolehlivému výkonu. Jak probíhal dnešní zápas tvým pohledem?

Bylo to velmi náročné utkání. Sice jsme si brzy vytvořili náskok, ale od poloviny zápasu nás Slavia zatlačila a měla mnoho šancí. Zachytal jsem si opravdu slušně. Musím poděkovat klukům, že mi několikrát pomohli. Trochu si sám sobě vyčítám ten čtvrtý inkasovaný gól. Ke konci to bylo před naší brankou hodně hektické, ale jak se říká "konec dobrý všechno dobré".

Prozraď nám, kdy ses dozvěděl, že zahájíš sezónu a dostaneš dnes přednost před svým kolegou Dubou?

V podstatě až dnes ráno při rozbruslení mi bylo trenéry oznámeno, že půjdu chytat. Musím se přiznat, že před zápasem jsem byl malinko nervózní, ale ta drobná tréma ze mě brzy spadla a už v první třetině jsem se dostal do správného gólmanského rytmu.

Slavia měla výraznou střeleckou převahu a ty jsi byl několikrát v ohni střel. Jak probíhala tvá komunikace s obránci? Bylo to v něčem zásadně odlišné než v přípravných zápasech?

Komunikace byla v podstatě stejná jako v přípravě. Něco si před zápasem dohodnem a to se snažíme plnit. Celý tým byl dnes zdravě nažhavený na Slavii. Bylo cítit to odhodlání tady něco uhrát. Jsem rád, že jsem mohl svým dílem přispět k dnešní výhře.

Hned v pátek vás čeká domácí duel s Budějovicemi. Je docela pravděpodobné, že po dnešku opět dostaneš možnost předvést své brankářské vlohy před třineckým publikem. Těšíš se?

Jasně. Je jedno jestli budu chytat já, nebo Dubis. Podstatné bude, abychom na začátku získali nějaké body a předvedli dobrý start do sezóny. Před domácím publikem budeme chtít potvrdit ty dnešní velmi cenné body.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary