Skvělá druhá třetina zajistila třineckým juniorům tři body!

24.01.2013 · Luboš Olszar
Junioři mají za sebou poslední venkovní zápas první části NOEN extraligy juniorů, ve kterém zvítězili 5:2 nad Jihlavou. Dukla držela jednobrankové vedení celých dvacet minut utkání, avšak v půli zápasu Oceláři otočili skóre třemi slepenými góly, které se staly rozhodujícími. Vítěznou branku a asistenci k tomu zaznamenal Peter Bezuška.
33.kolo, čtvrtek 24.1.2013
Jihlava
2:5
Třetiny: 1:0, 0:3, 1:2  Branky a nahrávky: 7. Mikeš (Gregar, Kohout), 51. Vala (Jícha, Polívka) - 28. Pargáč (Bezuška), 30. Juhász, 34. Bezuška (Franek, Bajtek), 43. Běhal (Kindl), 60. Bajtek (Kindl). Rozhodčí: Pešina - Jindra, Skopal. Vyloučení: 6:7 navíc Kindl (TRI) 10 min. OT (NESP). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.
Krejčík - Dundáček, Tobola, kohout, Polívka, Žáček, Jícha, Březka - Pěška, Zídek, Vlček - Gregar, Mikeš, Přidal - Vala, Vantuch, Štěpán - Lupač.
Šimboch - Hurtík, Běhal, Pisarik, Bezuška, Valíček, Foltýn - Franek, Kindl, Bajtek - Juhász, Kofroň, Jaroš - Jašek, Pargáč, Mach - Ohera, Vyčesaný.

V první části utkání se jako první dostal před Šimbocha Roman Mikeš, který měl volné pole působnosti, tato akce však nemířila přesně do brány a tak si fanoušci, kteří dnešnímu utkání přihlíželi, museli na první gól ještě počkat. Po dlouhých minutách, po které se Dukla nemohla dostat ke kotouči, nastal obrat. V šesté minutě obral Martin Gregar soupeře o puk a společně s Danielem Kohoutem se dostali až do útočného pásma, kde předali puk na hůl Romana Mikeše, který puk poslal do brány s naprostou přesností. Další gól už k vidění do konce první části k vidění nebyl. V posledních třech minutách odešli na trestnou lavici celkem stři hráči, na tempu hry se však nic nezměnilo do konce první části - 1:0.

Nástup do druhé dějství se nesl ve velmi rychlém stylu od obou mužstev. Na vývoji hry se podepsalo několik vyloučení na obou stranách. Jak hosté z Třince tak domácí nedokázali využít ani jednu z početních výhod z kraje druhé části. Vyrovnávací gól hostů vstřelil Jiří Pargáč, který dokázal využít nepřehledné situace před Krejčíkem. Po necelých dvou minutách se opět radovali hosté. Jakub Juhász využil nepřehledné situace před domácím gólmanem a vydolovaný puk propasíroval skulinkou mezi tyčkou a pravým betonem Davida Krečíka. Z první využité přesilovky se taktéž radovali hosté, když Peter Bezuška tečoval střelu Franeka - 1:3.

Vstup do třetí části nebyl ze strany domácích špatný, ale červené světlo se dříve rozsvítilo za Davidem Krejčíkem, když Jiří Běhal postrčil za brankovou čáru střelu Denise Kindla. V polovině poslední dvacetiminutovky si Dukla zahrála přesilovku pět na tři, kterou využil Denis Vala dvě sekundy před ukončením této výhody. Ve shluku hráčů si dokázal najít kotouč, který dokázal poslat těsně za brankovou čáru. Třinečtí hráči si už nechtěli nechat utéct vítězství, a proto nedovolili domácím žádné výraznější ohrožení. Minutu a půl před koncem odvolalo domácí mužstvo na přesilovou hru brankáře a snažilo se změnit stav utkání. Stav se nepodařilo změnit domácím hráčům, ale do prázdné brány poslal černý kus gumy Filip Bajtek po přihrávce Denise Kindla - 2:5. Cenné body do tabulky si připsali hráči Třince.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Dnešní utkání rozhodla druhá třetina, kde jsme se střelecky prosadili. Podle mého názoru jsme byli od druhé třetiny lepší, aktivnější. Domácí sice dokázali snížit na 4:2, ale pak už jsme kontrolovali hru.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Dnes mám rozpačité pocity. První třetina nebyla špatná, šance byly na obou stranách. Druhá třetina byla z naší strany nejslabší. Kluci přestali hrát, přestali si plnit povinnosti a zbytečné fauly. Soupeř dokázal odskočit na rozdíl tří branek. Ve třetí třeně se za stavu 1:4 těžko hrálo, ale dokázali jsme využít přesilovku 5 na 3, i když trestuhodně. Závěrečná powerplay už byla spíše jen taková křeč. Třinec měl dnes lepší nasazení, byl bojovnější a agresivnější.