Škoda, že jsme to nezlomili, lituje Kacetl

26.12.2020 · Daniel Ježek
Svou premiéru v barvách Ocelářů prožil na ledě krajského rivala z Vítkovic, brankář Ondřej Kacetl podal v derby utkání velice solidní výkon. V duelu sice nemusel likvidovat mnoho střeleckých pokusů, i z toho mála však musel vytáhnout několik velmi těžkých zákroků.

Jak jste si v derby zachytal?

Já neměl tolik práce, jako kolega Dolejš. Kluci hráli skvěle v útoku, škoda, že tam nepadlo víc branek. Inkasovaného gólu je škoda, tam se to dalo chytit. V prodloužení měli domácí pár šancí, tam jsem se docela zapotil, jinak toho na mě v zápase moc nešlo. Nájezdy jsou vždy loterie, tam to závisí na šikovnosti útočníků.

Jak jste prožíval premiéru v třineckém dresu?

O tom, že budu dnes chytat, jsem věděl už po konci posledního zápasu s Karlovými Vary, měl jsem proto dost času se na tento duel připravit. Jsem strašně rád, že jsem si opět mohl zachytat v extralize. Kluci mi vzadu hodně pomohli, v zápase jsem měl pár jednoduchých střel, jinak tam těch situací mnoho nebylo.

Pepa Kořenář říkal, že je těžké chytat za takovým týmem, souhlasíte?

Slova Pepy Kořenáře naprosto potvrzuji. Viděli jsme, že se hrálo prakticky na jednu branku. My měli plno šancí, oni čekali na brejky a přečíslení. Neřekl bych, že měli nějaké tutovky, ale pár nepříjemných střel tam bylo. Škoda, že jsme zápas v prodloužení nezlomili na svou stranu, kdy jsme hráli v pěti proti třem.

Trenér Varaďa říkal, že k vašemu angažování pomohl i výkon z Generali Česká Cupu. Jak hodnotíte svou štaci v Přerově?

Za šanci chytat v Přerově jsem byl hodně rád. Dařilo se celému týmu i mně osobně. Čekal jsem na nějakou šanci dostat se do extraligy, nakonec jsme se domluvili s Oceláři.

Co říkáte na fair-play gesto Matěje Stránského?

Já smekám před každým, kdo tohle udělá. Ta přesilovka mohla rozhodnout zápas. Klobouk dolů před ním.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary